Laupäev, 3. detsember 2022
Teisipäeval toimus uhiuue Nissan X-Traili Euroopa esmaesitlus, mida saab video vahendusel vaadata allpool. Auto ise on tänasest Tartus Motoshowl vaatamiseks ja proovisõitudeks väljas.

Kiirelt e-Powerist ka kirjasõna vahendusel: kuidas põimida elektriauto sõidutunnetus, ent eemaldada valemist laadimine ja sõiduulatuseärevus? Just seda e-Power teeb, kasutades üliefektiivset, muutuva surveastmega 1,5-liitrist turbomootorit, mis toodab elektriajami jaoks voolu.

Ei, see pole nagu hübriid – sisepõlemismootor ei ole ratastega ühenduses, puudub ka käigukast. Mootorit on tänu muutuvale surveastmele võimalik efektiivselt jooksutada väga madalatel pööretel, lisaks mängitakse auto kõlaritest mootorinoodi vastasfaasi, et sõidukogemus eriti vaikne oleks. Proovitud ja töötab!

Lähemalt näeb videost, mis algab muljetavaldava seiklusliku ühekaadrivõttega, mis vältab peaaegu neli minutit:

Meedia: Nissan

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.