Esmaspäev, 23. detsember 2024
Volkswagen esitleb Frankfurdi rahvusvahelisel autonäitusel elektrilise idee-linnamaasturi edasiarendatud versiooni, ideed ideest, I.D. CROZZ II, mis pärisellu peaks jõudma 2020. aastal.

Volkswagen sillutab teed uude ajastusse I.D. elektrisõidukite uue põlvkonnaga. Kõikidel I.D. ideeautodel on ühine täiselektriline arhitektuur ja unikaalne disaini-DNA. Või … nii on see neil kavas. Sest esialgu näidatakse rahvale ideed ideeautost, täpsemalt ideeauto edasiarendatud ideed.

Teiste tulevikus ühiste omaduste seas on kõigil (idee)sõidukitel nullemissiooniga (loe: sõidavad elektriga) sõiduulatused 500-600 kilomeetrit, salongilik ruumikontseptsioon (Open Space), kõikide näidikute ja valitsate digitaliseerimine ja valikulise täisautomaatse sõidurežiimi integreerimine (I.D. Pilot). Kellad-viled ja pidu!

2020. aastal jõuab Volkswageni lubaduse põhjal turule kaks nullemissiooniga (loe: täiselektrilist) autot – neljaukseline suure pagasiluugiga I.D. ja nelikveoline särtsmaastur I.D. CROZZ. 2022. aastal laiendatakse mudelivalikut veelgi legendaarse Bulli taasinterpretatsiooniga – elektrikaubikuga I.D. BUZZ.

AASTAKS 2025 PEAB VALMIS OLEMA VÄHEMALT 30 SÄRTSUKAT

Volkswagen AG lansseerib 2025. aastaks terve grupi peale üle 30 uue elektrilise mudeli, millest I.D., I.D. BUZZ ja I.D. CROZZ on kolm olulisimat massitootmisse minevat mudelit. Need teised loetakse siis kokku Porsche, Audi, Škoda, ja võimalik et isegi Seati märgi alt. Kõlab mõistlikult, VW-le jääb siis umbes 4 särtsukat, ja ongi lubadus täidetud.

„Juba 2020. aastal, meie elektrilise mobiilsuse kampaania esimesel aastal, soovime müüa 100 000 täiselektrilist Volkswagenit. Kuid see on alles algus. 2025. aastaks võivad meie ennustuste kohaselt I.D. mudelite aastased müügid kümnekordistuda kuni miljoni sõidukini,“ ütles Volkswageni margi juhatuse esimees dr Herbert Diess.

Diess rõhutas, et tulevased nullemissiooniga autod laiendavad mudelivalikut, mitte ei asenda ühtegi praegu pakutavat mudeliseeriat. Tõsi, nende mudelite tulek sõltub investeerimisvõimekusest: 11. septembril andis VAG teada, et plaanib ennaktempos investeerida akutehnoloogia arendusse ja e-autode tootmisse umbes 80 mld eurot.

500 KILOMEETRIT ELEKTRIGA JA NELIKVEDU

Tänavusel Frankfurdi rahvusvahelisel autonäitusel esitletav I.D. CROZZ II on linnamaasturi edasiarendatud versioon. Autol on elektriline 4MOTION nelikvedu, mis on ühtviisi sõidetav nii linnakeskkonnas kui katteta teedel ja karmides ilmastikutingimustes.

I.D. CROZZ II pakub 225 kW võimsust, 180 km/h tippkiirust ning suudab ühe laadimisega läbida kuni 500 kilomeetrit (NEDC).

I.D. CROZZ-i on täiendatud ka valikulise täisautomaatse I.D. Pilot sõidurežiimiga. I.D. Pilot-režiimis aktiveerib auto erinevad laser-, ultraheli- ja radarandurid koos kaameratega, et teisi teekasutajaid ja ümbrust tuvastada.

I.D. CROZZ II veel üks uus lisa on intuitiivne häälkontroll, mida saab kasutada kõikide uste avamiseks ja sulgemiseks ning täisautomaatse I.D. Pilot-režiimi aktiveerimiseks ja deaktiveerimiseks.

Auto sõitjateruum (Open Space) on läbinud sisustus- ja arenduskuuri ning saanud neli seadistatavat eraldi alcantara-polstriga istet ja muudetud näidikutepaneeli.

TÕELINE DISKOPALL

I.D. CROZZ-i juures mängib erilist rolli interaktiivne valgustus (Smart Lights). Nutikad valgusribad paiknevad uksepaneelide külgedel ja otse juhi ees, mis tervitavad juhti ning teavitavad manuaalse või täisautomaatse (I.D. Pilot) sõidurežiimi aktiveerimisest. Ühtlasi abistavad need juhti näiteks navigeerimise või ohtlike olukordade puhul.

I.D. CROZZ-il on ka uus liitreaalsusega esiklaasinäidik (Head-up Display), millelt juht saab kogu sõitu puudutava teabe nagu näiteks kiirus ja navigatsioonijuhised. Informatsioon projitseeritakse 7-15 meetri kaugusele auto ette virtuaalsete kujutistena.

I.D. CROZZ TEHNILISED ANDMED

Mõõdud:
Pikkus: 4 625 mm; laius: 1 891 mm; kõrgus: 1 609 mm; teljevahe: 2 773 mm
Veljed/rehvid: 245/45 R 21
Sisemus / pagasiruum:
Varieeritav Open Space
Pagasiruum (nelja reisijaga): 515 liitrit
Veosüsteem / sõiduulatus / võimsus:
Eesmine elektrimootor: 75 kW (102 hj); 140 Nm
Tagumine elektrimootor: 150 kW (204 hj); 310 Nm
Koguvõimsus: 225 kW (306 hj)
Aku mahutavus: 83 kWh
Sõiduulatus (EU; NEDC): 500 km
Laadimisvõimsus: 150 kW (DC)
Laadimisaeg kuni 80% täituvuseni SOC: umbes 30 minutit
Tippkiirus: 180 km/h

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Meenub üks rida Runnelit: “Me teeme, teeme, teeme/kuid tehtud veel ei saa” ehk siis – kaua võib, Volkswagen? Me nägime seda ideeautot kevadel. Ja nüüd jälle. Ai, et see on nüüd siis täiendatud versioon. Jaa, väga äge. Aga näidake meile seda uuesti siis kui asi on teoks saamas.

Õudselt tahaks elektriautosid juba katsuda ja sõita, aga kõik muudkui räägivad… Hiinlased lubavad, et kohe on sisepõlemisega krõška. Saksamaa, Holland, Taani, Norra… põhimõtteliselt üldse kõik sajatavad pruuni kütust ja lubavad kraanid kinni keerata.

Ja mis meie siis teeme? Lahedate lubadustega helgesse tulevikku?! Vabandust, Nõmmkülast Viivikonda?! Halloo, ei taha enam ideed, tahame elektriautot! Või muidu – me ostame Nissan Leafi või Tesla, ja oleme kah rahul.

Allikas ja meedia: Volkswagen

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.