Esmaspäev, 15. juuli 2024
Uus Ford Mustang, mida sel nädalal autosõpradele tutvustatakse, on elegantsema disainiga, uuendatud mootoritega, erksama juhitavusega ning uute juhiabilahendustega, mis peaks rõõmu pakkuma kõigile legendaarse Mustangi sõpradele. Auto tarnimist alustatakse Euroopas 2018. aastal

[dropcap]* [/dropcap]Jõulisemat kujunduskeelt ilmestavad kirka valgusega leed-tuled, uued värvitoonid ja valuveljed. Stiilses interjööris on kasutatud pehme pinnaga viimistlusmaterjale ning alumiiniumdetaile.

[dropcap]* [/dropcap]Täiustatud Fordi 5.0-liitrine 450 hj V8 mootor koos 10-käigulise automaatkäigukastiga muudavad Mustangi senisest veelgi kiiremaks, täpsemini juhitavaks ning kütusesäästlikumaks*

[dropcap]* [/dropcap]MagneRide vedrustus ja valik sõidurežiime, sealhulgas seadistatav My Mode lisavad sõidurõõmu. Uus aktiivklapiga väljalaskesüsteem on innovatiivse heanaaberliku seadistusvõimalusega.

[dropcap]* [/dropcap]Täiustatud juhiabilahenduste hulgas on jalakäijate tuvastuse ja sõidurajal püsimise abisüsteemid ning seadistatav 12-tolline täisdigitaalne näidikupaneel.

EUROOPA AUTOOSTJA RÕÕMUKS

Euroopa autoostjate eelistustele vastavaks kohandatud Mustangi sõiduelamust pakkuvat olemust võimendab veelgi uus MagneRide seadistatav vedrustus ja valik sõidurežiime, mille hulgas on uus My Mode valik meelepäraseks seadistuseks.

Uus Active Valve Performance Exhaust aktiivklapiga väljalaskesüsteem pakub aga uuenduslikku Good Neighbour Mode seadistust naabrite säästmiseks varahommikustel või hilisõhtustel sõitudel.

Mustangi juhiabilahenduste hulka kuuluvad kokkupõrke ennetuse abisüsteem koos jalakäijate tuvastusega ja sõidurajal püsimise abi lasevad rahumeeli sõidust rõõmu tunda.

Tänapäevane stiilne kabiinikujundus, mille ihusõbralikud kattematerjalid ning 12-tolline täisdigitaalne näidikupaneel pakub autosviibijaile nauditavat sõiduelamust.

„Eurooplaste Mustangi-armastus osutus isegi suuremaks, kui eeldasime – siinsetel teedel veereb juba ligemale 30 000 legendaarset Mustangit,“ sõnas Ford Motor Company asepresident ning Euroopa, Kesk- ja Lähis-Ida ning Aafrika regiooni president Steven Armstrong.

„Ei ole just palju teisi sõidukeid, mis tooksid laia ostjaskonnani niisuguse kombinatsiooni ajaloopärandist, stiilist ning sooritusvõimest nagu läbi aegade parim uus Ford Mustang.“

EKSIMATULT ÄRATUNTAV

Uue Ford Mustangi väliskuju on elegantsem, kuid veelgi sportlikum. Siiski on tegemist endiselt äratuntava välimusega, mis läbi enam kui 50 tootmisaasta on oma kindla näo saanud.

Integreeritud õhuvõtuavadega kapotijoon on nüüd madalam, värskema joonega iluvõre annab Mustangile teravamalt agressiivse näoilme, aga see kõik kokku parandab ka aerodünaamikat.

Mustangi tagaosa muudab väljendusrikkamaks uuendatud disainiga põrkeraud, milles on neli summutiava 5.0-liitrise V8 mudeli jaoks, andes tunnistust võimsusest ja sooritusvõimest. Lisavarustuses on nüüd ka tagaspoiler, mis loob veelgi sportlikuma ilme.

Energiatõhusad ja eredalt valgustavad esituled, päevasõidutuled, suunatuled ning legendaarsed kolmemõõtmelise disainiga tagatuled on nüüd läbi mudelivaliku leed-tehnoloogiaga; saadaval on ka leed-udutuled.

Esitulede korpused on saanud samuti disainivärskenduse, nende kujunduses on kasutatud esivõre trapetsikujulisi jooni.

Nüüd on eurooplastest Mustangi-ostjatel rohkem võimalusi oma isikupära väljendamiseks. Valikus on kolm silmapaistvat uut metallikvärvi -– Kona Blue, Orange Fury ja Royal Crimson.

Kõvasti iseloomu on ka 19-tollistel valuvelgedel, mis on saadaval erineva viimistlusega, sealhulgas Nickel, Ebony Black ja Polished Aluminium.

Uue Mustangi interjööris on kõrgklassi hõngu. Pehme pinnaga kattematerjalid on kasutusel nüüd ka uksepolstril, uksekäepidemed on aga alumiiniumviimistlusega.

Elegantset sportlikkust loob pehme kattematerjaliga kaetud keskkonsool, mis on kaunistatud kontrasttoonis, käsitsi tehtud tikandiga. Näidikupaneeli ümbritsevad alumiiniumdetailid on saadaval neljas erinevas viimistlusvariandis.

Kõikide Mustangi mudelite valikus on Carbon Sport sõitjateruumipakett, milles on alcantara-materjalist ukse- ja istmedetailid, süsinikkiust näidikupaneeliümbris ning käigukanginupp.

Esmakordselt on läbi mudelivaliku saadaval ka nahkkattega, soojenduse ja jahutusega istmed ning soojendusega rool. Nahkkattega Recaro sportistmed aga on nüüd kolmes värvitoonis – Show Stopper Red, Midnight Blue ja Ebony.

VAIMUSTAV SOORITUSVÕIME

Vaimustav sooritusvõime ja sõiduelamus on olnud Mustangi DNA osaks alates turuletulekust aastal 1964. Uued jõuallikad, veermiku ja tehnoloogiauuendused aitavad uuel Mustangil pakkuda läbi aegade parimat sõiduelamust.

Fordi 5-liitrist V8 mootorit on edasi arendatud, pakkumaks varasemast veelgi enam võimsust ja pöördemomenti. 450 hj tippvõimsuse tagab uus kõrgsurve otsepritse ja madalsurvepordi kütusesüsteem, mis parandab momenti ka madalatel pööretel.

Uue Mustangi 290 hj 2,3-liitrise EcoBoost mootor võimaldab erksamat sõitu tänu turbolaaduri ajutise ülerõhu funktsioonile – mis käivitub tugeval kiirendusel, et pakkuda lisavõimsust pärast igat ülespoole käiguvahetust – ja uuele 10‑käigulisele automaatkäigukastile.

Uus 10-käiguline automaatkäigukast võimaldab kütusesäästu, aga ka paremat kiirendusvõimet. Käigukasti elektroonilise kontrollsüsteemi seaded optimeerivad sõiduomadusi vastavalt valitud sõidurežiimile, adaptiivne käiguvahetus kohaldub sõiduoludega ja valib sobiva käigu igas situatsioonis, olgu see siis rahulik kulgemine või drag-race kiirendus. Roolil olevad käiguvalitsad annavad juhile maksimaalse kontrollivõimaluse.

„Teame ju, et käike vahetades kaotame sekundeid,“ ütles Ford of Europe’i Mustangi juhtivprogrammiinsener Matthias Tonn. „Mustangi uus 10-käiguline automaatkäigukast võimaldab käike üles vahetada mootori tippvõimsuse ja pöördemomendi juures, saavutades nii suurema kiirenduse ja sujuva sõidu. Tulemuseks on kõige kiiremini kiirendav Ford Mustang läbi aegade.“

Fordi kuuekäiguline manuaalkäigukast on samuti uuenenud, et 5-liitrise V8 mootoriga edukalt toime tulla. Sellel on kahekettaline sidur ja kahemassiline hooratas, suurendamaks vastupidavust ja võimaldamaks kiiremaid käiguvahetusi.

Uudne on ka Launch Control, mis võimaldab maksimaalset haaret ja sujuvat paigaltvõttu. Elektrooniline Line Lock rakendub ainult esipiduritele, võimaldades juhil tagarattaid pööritades rehve soojendada. See lahendus on nüüd põhivarustuses nii 2,3-liitrise EcoBoost kui ka 5-liitrise V8 mootoriga, aidates saavutada optimaalset paigaltvõttu.

Fordi insenerid on Mustangi dünaamikat edasi arendanud ikka sel eesmärgil, et pakkuda vaimustavat sõiduelamust.

Ümberkalibreeritud amortisaatorid suurendavad stabiilsust kurvides, tagavedrustus on muudetud jäigemaks uniball-puksi abil. Jämedamad stabilisaatorvardad vähendavad samuti kurvides kere kaldumist.

Valikvarustuses olev MagneRide vedrustussüsteem reageerib muutuvatele teeoludele silmapilkselt. Unikaalset täitevedelikuga amortisaatorit saab vastavalt vajadusele elektroonilise impulsiga reguleerida nii, et see pakuks kas suuremat või väiksemat takistust. Andurid jälgivad sõiduolusid tuhat korda sekundis, tagades nii optimaalse sooritusvõime.

Kaks uut sõidurežiimi võimaldavad juhil valida meelepäraste omadustega elektroonilise stabiilsuskontrolli, gaasipedaali tundlikkuse, automaatse käiguvahetusvariandi, juhitavuse ja summutiseadistuse.

Sõidurežiimideks on lisaks tavapärastele Normal, Sport, Track ja Snow/Wet valikutele ka Drag Strip režiim, mis optimeerib võimsust, et saavutada maksimaalset kiirendust erinevateks vajadusteks ja My Mode, mis võimaldab autojuhil valida meelepärase kombinatsiooni sõiduomaduste, dünaamika ja summuti hääletugevuse seadetest.

Uus aktiivklapiga väljalasketehnoloogia tähendab seda, et nüüd saab Mustangi-juht muuta oma sõiduki summutihääle intensiivsust vastavalt meeleolule või sõiduoludele.

Uuendusmeelne Good Neighbour Mode võimaldab olla naabritega heades suhetes – nii saab summutimüra teatud kellaaegadel automaatselt vaiksemaks seadistada, et oma legendaarse 5-liitrise V8 Mustangiga varahommikuti naabrite und häirimata startida saaks.

NUTIKAS MUSTANG

Uus [wiki base=”EN”]Ford Mustang[/wiki] on lähitulevikus Euroopas saadaval mitmete juhiabilahendustega, sealhulgas jalakäijatuvastusega kokkupõrke ennetussüsteem, mille eesmärgiks on vähendada ja võimalusel ka täielikult vältida jalakäijatega kokkupõrkeid ning nende tagajärgi.

Mustang on esmakordselt varustatud adaptiivse püsikiirusehoidja ja pikivahehoidjaga, mis aitavad juhil hoida eessõitva sõidukiga ohutut pikivahet.

Samuti on olemas sõidurajalt lahkumise hoiatus, mis annab juhile märku rajalt välja kaldumisest ning sõidurajal püsimise abisüsteem, mis vajadusel suunab sõiduki oma ritta tagasi. Nende tänapäevaste abilahenduste tulemuseks on ka kõrgem [wiki base=”EN”]EuroNCAP[/wiki] turvalisusreiting.

Seadistatav täisdigitaalne 12-tolline vedelkristall-näidikupaneel annab infot vastavalt valitud sõidurežiimile, sarnaselt Ford GT puhul kasutatud lahendusele.

Näidikute konfiguratsiooni muudetakse vastavalt režiimile automaatselt ning juht saab seda ka ise seadistada; valida saab ka seitsme näidikuvärvi vahel.

12-tollise ekraani puhul kuvatakse aga esmakordselt videomängudest tuttavas stiilis animatsiooni, kui on rakendatud elektriline Line Lock funktsioon.

Uus Mustang on varustatud ka Fordi SYNC 3 teabe- ja meelelahutussüsteemiga, mis ühildub nutitelefonidega ning mille audio, navigatsiooni ja kliimaseadeid saab juhtida nii häälkäskluste kui ka keskkonsoolis paikneva 8-tollise puuteekraani kaudu. Süsteem toimib Apple CarPlay ja Android Auto™-ga.

Uue Ford Mustangi tarned Euroopas algavad 2018. aastal.

Allikas ja meedia: tootja

KOMMENTEERI SIIN