Esmaspäev, 17. juuni 2024
Lõuna-Korea valitsus teatas täna, et vabastab ränikiipide tootmise ja impordiga seotud ettevõtjad kahenädalastest koroonapiirangutest ning prioritiseerib nende vaktsineerimist.

Ränikiipide tootmis- ja tarneraskused on mitu kuud autotööstust räsinud ning leevendust seni paistnud pole. Tootmist on vähendanud mitmed suured autotootjad, sealhulgas VW AG ning General Motors.

Hyundai on küll seni tehaseid täies mahus käimas hoidnud, kuid eile teatati, et vähemmüüdavate mudelite tootmist kärbitakse ja tootmisgraafikud on pidevas muutumises.

Ja kuigi kodumaiste masinate tootmine pole seni kannatanud, kasvab see oht, kui midagi ette ei võeta. Kiipide tootmismahte ei saa kasvatada ning 98% Koreas tarvitatavatest ränikiipidest imporditakse mujalt.

Selle leevendamiseks otsustati, et aprillist alates ei pea ränikiipide tootmise ja impordiga seotud töötajad riiki sisenedes kaht nädalat karantiinis veetma. Need töötajad saavad ka vaktsineerimiseks eelisjärjekorda.

Valitsuse sõnul muudetakse ka kodumaiste kiibitootjate toodangu testimine ja heaks kiitmine kiiremaks.

Foto: Bloomberg

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN