Reede, 12. aprill 2024
Uus Opel Insignia saab olema suure tõenäosusega krossover, aga mitte tavaline linnadžiip vaid midagi kõrgendatud maasturitaolise ja mahtuniversaali vahepealset. Zafira, mille nime sai omale Vivaro istmetega versioon, ootab moodsat järglast ning Insignia võiks tühimiku edukalt täita.

Opel Insignia, tootja sõiduautode lipulaev, on läbi aegade saanud uhkeid auhindu ning teeninud tänulike kasutajate poolehoiu. Ent hiljuti vihjas Opeli tegevjuht Michael Lohscheller, et uue põlvkonna Insignia saab olema  teistsuguse keretüübiga, täiesti erinev senisest keskklassi sõiduautost.

No ja mis muid keretüüpe tänapäeval ikka välja pakutakse kui linnamaastureid või krossovereid. Nii läkski. Väljaanne autoexpress.co.uk andis veel enne vana aasta lõppu teada, et Vauxhalli sõsarversioonist Opel Insigniast on saamas uues variandis krossover ning avaldas ka sellekohased pildid.

Seega praegusest kaunist Insigniast saab krossover, midagi maasturilaadse ja mahtuniversaali vahepealset. Senise omaniku GMi geenid kaovad, asemele tuleb PSA platvorm EMP2. Võimalik, et uustulnuk on 7-kohaline.

Samal platvormil on ka kõik Peugeot’d vahemikus 308 kuni 5008, Citroen C5 Aircross, DS 7 Crossback ning ka Opel Grandland X linnadžiip. Uut krossover-Insigniat ilmselt enne 2022. aastat siiski oodata ei ole.

Kuulduste kohaselt tehakse sama radikaalseid plaane Fordi peamajas Mondeo kohta, mis tulevikus võiks muunduda moodsaks krossoverist.

Aga kas see enam kedagi üllatab, kui Mustangist on juba saanud elektriline linnamaastur ning Ford Pumast väikene krossover!?

Mahtuniversaalid ei ole ehk praegusel ajal kõige populaarsemad ostuhitid, ent Renault Espace’i ja Scenicu edulood on julgustavad: päris maha kanda on mitmeotstarbelisi ruumikaid sõidukeid asjatundmatu. Seega ootame huviga!

Insignia praeguse põlvkonna ülalpidamiskulude kohta loe lähemalt siit

Kaanepilt: Opel Grandland X/Peugeot 5008, Ylle Tampere

blank

Lena on autonduses kogenud tegija. Ta ise ütleb, et tema nõrkuseks on kiired ja vihased sõidukid. Acceleristas on Lena üks meie kibedamatest testisõitjatest ning ühtlasi tugev turundusstrateeg.

KOMMENTEERI SIIN