Teisipäev, 18. juuni 2024
Harva, kui juhtub nii südantsoojendavaid lugusid – ameeriklane Tommy Cook sai hiljuti tagasi 17 aastat tagasi varastatud 1969. aasta Chevrolet Camaro.

Oranž Camaro varastati mehe töökojast 2003. aastal. Tõenäoliselt oli sõidukil pikemalt silma peal hoitud ning asi korralikult ette valmistatud – kuna Camaro mootor seisis autost eraldi, pidid vargad kasutama mõnd suuremat transpordivahendit.

Cook ei kaotanud lootust, kuid mida rohkem aastaid möödus, seda ebatõenäolisemaks muutus võimalus oma Camaro tagasi saada.

… kuni tema tuttav teatas, et on silma peale pannud ühele ’68 Camarole. Kuna Cook paiknes müüdavale masinale lähedal, läks mees tuttava eest masinat üle vaatama ning ta tähelepanu köitis hoopis roheline ’69 aasta mudel.

1969 Chevrolet Camaro

Rohelise Camaro kohta küsimusi esitama asudes sai ta teada, et algselt oli sõiduk oranž. Lisaks klappisid mehelt varastatud muskelautoga mitmed haruldased lisad, muuhulgas väga spetsiifiline tehases paigaldatud kinnitus allalastava tagaistme seljatoe jaoks.

Kahtlused süvenesid siis, kui Cook leidis, et auto VIN-koodi on üritatud varjata ning VIN-koodiga tempel autol ei olnud sama numbriga, mis VIN-kood auto enda küljes.

Ta kirjutas auto VIN-koodi üles ja siirdus koju, kus otsis välja oma kunagise avalduse varastatud sõiduki kohta. Klappis!

Pärast politseiga suhtlemist olid võimud valmis kohe autole järele minema, kuid Cook viivitas sellega ning sättis külastuse samale ajale, kui ta tuttav ’68 Camarole järele läks.

Autode nüüdne omanik polnud, nagu Cook kahtlustas, sõiduki päritolust teadlik. Mingeid probleeme autole järele minnes ei tekkinud ning lisaks selgus, et varastatud Camarol oli 17 aasta jooksul olnud veel neli omanikku.

Kadunuks jäänud (ehk tõenäoliselt kohe maha müüdud) esialgse mootori asemel oli keegi eelmistest omanikest paigaldanud uuema 5,7-liitrise V8. Ka auto üldine olukord oli väga hea.

Lõppkokkuvõttes võib öelda, et Cook sai väga hea diili – auto paremas korras kui varastamise hetkel, kõvasti kasvanud väärtus ja boonusena ei pidanud ta 17 aastat maksma ei auto hooldamise, hoiustamise ega kindlustamise eest!

Mis saab aga uuest omanikust? Loodetavasti ei jää talle tühjad peod, vaid sellise kurioosumi jaoks on (või saab loodud) vastav kindlustusklausel.

1969 Chevrolet Camaro

Fotod: Chevrolet

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN