Esmaspäev, 20. mai 2024
Luuletaja ja muusik EiK paneb iganädalaselt kokku umbes 30-minutilise sõidumuusika playlisti, mida autos olles, rattaga pedaalides, pargis jalutades või ka kodus toimetades kuulata. Iga loo juures on lühike kirjeldus, miks just see pala kuulajat kõnetada võiks. Ava Spotify, vajuta “mängi” nuppu ja naudi!

Umbkaudu 1/3 suvest on veel jäänud, kuid seda üürikest aega tuleks kindlasti nautida muusika saatel. Nagu juba traditsiooniks on saanud, panin tänaseks kokku küllaltki eklektilise valiku erinevaid palasid hiphopist popini. Ilusat augustit!

Eelmine sõidumuusika playlist peidab end siin: EiK soovitab: Sõidumuusika – aga mitte ainult – 28/2023. Kõigi sõidumuusika esitusloendite laule saab kuulata siin: KOGU SÕIDUMUUSIKA.

Mamalarky “You Make Me Smile”
Mõnus rahulik alternatiivrokk, mis ei ürita liialt palju ning samas paneb tundma nii mõndagi, mida varasemalt pole tundnud. “You Make Me Smile” teeb täpselt seda, mida ta nimigi mainib – paneb sind naeratama.

Mid-Air Thief “Swamp”
Vahelduseks natuke folktronica-muusikat Lõuna-Koreast. Täielik müstika.

Paris Texas “…We Fall”
Paris Texas on ilmselt üks mu viimaste aastate põnevamaid leide – kaks tüüpi, kes räpivad mõnusalt lärmiste pungi- ja rifiroki-taustade peale. Värske plaat “MID AIR” on tõsiselt terviklik teos, kus kohtuvad maitsekas ülbitsemine ja ülepaisutatud viha ning täiesti ootamatud muusikalised võtted. Täielik lihvimata pärl.

Jungle “Back On 74”
Värsket muusikat bändilt Jungle, sest miks mitte?! Hetkel uue ja rohkem sämpleid kasutava suuna võtnud briti bänd on pannud oma hiljutistest singlitest kokku EP, kust kõlavad kõigist muusikalistest otsingutest hoolimata läbi nende selgelt äratuntav stiil ja nostalgiahõnguline atmosfäär.

1 9 0 5, Former City Records “Soft Thang”
Nagu nimigi ütleb, on see pala üks pehme asi – pisut lihtsat ja löövat tantsumuusikat su tegemiste taustaks.

Gilbert O’Sullivan “Alone Again (Naturally)”
Täielik HITT. Kui see pala 1972. aastal salvestatud sai, võis see iiri laulja sisuliselt kohe pillid kotti panna ja jääda nautima suurejoonelist kuulsust – lugu “Alone Again” on hiljem esitanud nii Neil Diamond, Nina Simone, Elton John kui Pet Shop Boys.

EiK, Maris Pihlap, Luurel Varas, Mattias Tirmaste “SIRE JA MURE”
Ja lõpetuseks natuke suvemuusikat minu ja mu sõprade sulest!

blank

Eik Erik Sikk (alias EiK) on eesti luuletaja, muusik, lavastaja ja montaažirežissöör. Viimase 8 aasta jooksul on ta avaldanud 6 plaati, neli neist koostöös plaadifirmaga TIKS rekords. Ta on teinud koostööd erinevate kodumaiste autoritega nagu Jarek Kasar, Sander Mölder, Maris Pihlap ja Stig Rästa. Acceleristas on Eik senini töötanud peamiselt just monteerijana, luues klippe koos klientidega nagu TalTech, Transpordiamet ning Toyota. 2022. aastal ilmub ERR-i "Eesti lugude" sarjas tema lavastatud ning monteeritud dokumentaalfilm, mille tiimi kuulus muuhulgas mitu Accelerista ajakirjanikku. Autorina keskendub Eik kultuuri-, keskkonna- ja teadusteemadele.

KOMMENTEERI SIIN