Teisipäev, 16. juuli 2024
Uber ja Tallink Takso asuvad koostööle, edaspidi võib sõidujagamise äpi kaudu saada hoopiski Takso24 märgiga auto. Küsisime Taxify operatiivosakonna juhilt Martin Järvelt, millega vastab algatusele Eesti suurim sõidujagaja. Uurisime ka Hope’i ja varaste lendude kohta.

Martin Järve, täna tuli uudis, et Uber ja Tallink Takso asusid koostööle ning edaspidi on Takso24 juhtidel võimalik soovi korral Uberis oma teenust jagada. Millega vastab Taxify, kas olete samuti koostööpartnerite otsinguil?

Taxify platvormil sõidab täna suurim hulk juhte Eestis, Takso24 märgi all sõitvaid autosid leiab ka Taxifyst. Peamine on pakkuda juhtidele parimat teenistust ja kõige rohkem sõite. Kui turg on avatud, leiavad juhid parima pakkuja ka ise üles.

Taxify ja Uberi kõrval asus tegutsema omamaine Hope Taxi, mis samuti võimaldab veebi kaudu taksot tellida. Sinna läks hulk sõidujagajaid ka Taxifyst, osa neist, kes polnud rahul senise süsteemiga. Kas ja kuidas annab tunda, et turule on tekkinud uus konkurent?

Me ei näe hetkel väga suurt mõju, aga klientidele valikuvõimaluse tekkimine on kindlasti positiivne. Hope’i platvormil sõitvaid juhte kohtab jätkuvalt ka Taxifys.

Olgu siinkohal lahti räägitud varahommikul reisivaid kliente painav mure: kas ja kuidas tekitada võimalus tellida omale takso varahommikuks lennujaama või rongijaama näiteks Taxify kaudu?

Praegu on olukord nutune, juhid magavad ilmselt kl 3.30-05.15 ja IKKA tuleb otsida mingi tavatakso et õigeks ajaks jaama jõuda. Vähemalt üks konkurent pakub võimalust jagaja ette tellida ent klientide kogemus ütleb, et isegi sel puhul ei pruugi auto õigeaegselt ukse ette jõuda.

Me näeme, et pikas perspektiivis on lahendus selles, et igal ajahetkel ööpäeva jooksul on auto 3-4 minuti kaugusel, selle nimel ka töötame.

Eksitavat ettetellimise lahendust, mille puhul tellimuse täitmist tegelikult ei garanteerita, vaid saadetakse lihtsalt välja n-ö automaatne tellimus vahetult enne kliendi poolt ettenähtud aega, me ei poolda.

Nurisetakse ka, et Tallinn on lukku pandud ja isegi taksoga hilinetakse sihtkohta. Kes vastutab, kui klient jääb lennukile hiljaks? Kuidas sääraseid hilinemisolukordi vältida?

Lennule hilinemine liiklusolude tõttu kuulub pigem reisikindlustuse valdkonda, kuna autojuhid ei saa liikluse eest vastutada.

Meie tarkvara oskab küll üha täpsemini hinnata sõiduks vajalikku aega, aga ettenägematuid sündmusi ei suuda täna veel ükski kaardirakendus ennustada. Pole soovitada muud, kui mitte jätta sõite viimasele minutile.

Küsis: Ylle Rajasaar. Kaanepilt: Taxify

KOMMENTEERI SIIN