Laupäev, 13. aprill 2024
Sõiduõpetaja Kaido Kesper pildistas Tallinnas Balti jaama juures uut rajatavat jalgrattateed ja küsib, mis on pildil valesti!? Kas teate vastust? Vaadake ja mõelge ning alles seejärel lugege, mis on õige vastus.
mis on pildil valesti?
Mis on pildil valesti? Foto: Kaido Kesper

Tallinn on otsustanud jalgrattateede rajamisega edasi minna ja luua pedaalijatele tulevikus võimalus sõita ring peale vanalinnale… näiteks.

Juhiluba.ee autokooli sõiduõpetaja Kaido Kesper postitas sotsiaalmeediasse rajatavast teest pildi ning küsis, kas keegi teab, mis on pildil valesti!?

Tähelepanelikumad vaatajad märkasid, et “torbikutega” on eraldatud tee telgjoon. Kui eeskirjade järgselt seal sõita, peaks seda tegema liiklusvooga vastassuunas. Loomulikult on joontest tähtsamad liiklusmärgid, kuid ei ole kindel, et kõik neid märkavad või asjast aru saavad. Ja kuigi samavõrra soovitakse kasutada liigeldes oma (tervet) mõistust, ei pruugi seegi linna liiklussaginas õnnestuda.

Ja õige vastus on…

Kogenud sõiduõpetaja Kaido Kesper kirjutab õige vastuse: “Topelt pidevjoon tähistab vastassuunalist liiklust! Paisab et tuleb võtta hobune.”

Miks hobused mängu tulid!? Liikluseaduse jagu 8, lg 3 ja 4 ütlevad, et asulas tohib ratsutada ja loomveokiga sõita sõidutee äärmisel parempoolsel rajal.

Topeltjoone järgi peaks seega sõitma justkui vasakult, jättes parema sõiduraja vabaks, aga ei torbikud ega ka varasem liikluskorraldus ei taga selle nõude täitmist.

Irvhambad lõõpisidki, et ilmselt tulevad Tallinnas tagasi need ajad, kus liiklus hakkab käima taas kurakätt ning hobusega liiklemine tundub igati mõistlikuna (kütusehindu vaadates seda mõistlikumana!). Kaido Kesper aga tõdes, et liiklejate segadusse ajamine ning ühe sõiduraja piiramine on tekitanud olukorra, kus sõiduaeg läheb arutult pikemaks, autoga sõitjad aga kurjameelseks.

Nagu oleme lugenud soovitusi, siis üks meede linna inimkesksemaks muutmisel on autoga liiklemise raskeks ja ebamugavaks tegemine. Balti jaama juures on sellega algust tehtud.

Kas see üldse on rattarada!?

14. juulil kirjutas ERR uudisteportaal, et Tallinna linnaisad on loobunud mõttest Balti jaama juurde jalgrattatee ehitada ja plaan tõmmatakse kalevi alt välja siis kui jaama ümbrust rekonstrueerima hakatakse.

Võibolla tõesti polegi tegu rattarajaga, sest selle laitsid “asjatundjad” maha, ja Tallinn panustab hobuveokite ja muule loomtranspordile!? Pidavat tulema raske talv ju!?

Hoburakenditele on omakorda seatud ranged piirangud, millal nendega linnas liikuda võib, ja loomakaitsjate meelest ei peaks Tallinnas üldse loomveokeid lubama, sest õhk on paks tolmust, mürast ja heidetest.

Mine võta kinni… kahekordne pidevjoon, “kurikad” ja palju segadust on igal juhul Balti jaama juures tekitatud, ja jääb üle oodata, millisele geniaalsele ideele linnaisad järgmisena tulevad.

Pilt: Kaido Kesper

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN