Reede, 22. september 2023
Porsche naaseb oma lätetele. Äsja esitleti 911-perekonna uusimat liiget, Carrera T – sportkupeed, mille kohta võib häbenemata öelda “sünnist saati klassik”. Selles autos on tänapäevases vormis olemas kõik, mis meie alateadvuses Porschet iseloomustab: kerge, ülimalt sportlik, väljapeetud, ühegi liigse lisata. Vähem on rohkem!

911 Carrera T-ga elustab Porsche 1968. aasta 911 T taga peitunud puristliku idee – vähem kaalu, käsikäigukasti lühemad ülekanded, ja tagavedu koos mehaanilise diferentsiaalilukuga – ja seda kõike parema soorituse ja suurema sõidumõnu huvides.

Uue mudeli unikaalne välimus põhineb 911 Carreral ja mootori võimsuseks on 272 kW (370 hj). Uuel 911 Carrera T-l – Porsche jaoks tähendab “T” touring-ut – on ohtralt muud varustust, mis 911 Carrera jaoks saadaval ei ole.

Näiteks kuulub standardvarustusse 20 mm madaldatud PASM aktiivne amortisaatorisüsteem, kaaluoptimeerimise läbinud Sport Chrono pakett, lühendatud käigukang punase käiguskeemiga ja Sport-Tex istmete keskosad. Valikuline nelikroolimine, mis 911 Carrerale saadaval ei olnud, on 911 Carrera T puhul samuti olemas.

911 Carrera T varustuse iga osa disainil on silmas peetud sportlikkust ja eriti kerget konstruktsiooni. Tagaaken ja tagumised küljeaknad on tehtud kergekaalulisest klaasist ja ustel on avamisaasad.

Heliisolatsiooni on tugevalt vähendatud, valikulistest tagaistmetest on loobutud ja võimalik on eemaldada ka Porsche Communication Management (PCM). Tulemus: 1 425-kilogrammise tühimassiga kaheistmeline auto on võrreldava varustusega 911 Carrerast 20 kilogrammi kergem.

911 Carrera T on saadaval alates 2018. aasta jaanuarist ning seda saab juba nüüd eeltellida. Saksamaal algavad käibemaksu ja riigipõhiseid omadusi sisaldavad hinnad algavad 107 553 eurost.

SÜNNIST SAATI KLASSIK

911 Carrera T disain rõhutab tagaveolise kupee emotsionaalsust ja sportlikkust. Kereosad ja veljed on selgelt eristuvad elemendid. Ees on autol aerodünaamiliselt optimeeritud eesmine stangelisas, ja Sport Design välispeeglid on värvitud Agate Grey metallikvärvi.

Küljelt on uus mudel kergesti äratuntav tänu Titan Grey värvitoonis 20-tollistele Carrera S velgedele. Külgedel jäävad silma ka 911 Carrera T logod.

Tagantvaadet iseloomustab žalusii, Porsche logo, 911 Carrera T mudelitähis Agate Grey värvitoonis ja standardvarustusse kuuluv sportväljalaskesüsteem, mille keskele paigutatud väljalasketorud on mustaks värvitud.

Kerevärvide valikus on Black, Lava Orange, Guards Red, Racing Yellow, White ja Miami Blue, samuti metallikvärvid Carrara White, Jet Black ja GT Silver.

SISEMUSES VÄLJAPEETUD JA VAOSHOITUD

Reisijateruumi välimusel on samuti sportlik ja puristlik rõhuasetus. Juht saab nautida musta, elektriliselt neljas suunas seadistatavat sportistet Sport-Tex kangast keskosaga, peatugedele on õmmeldud must 911 logo.

Uue Carrera T mudeli puhul saab esmakordselt valida korvistmed. Juhtimine käib nahkkattega GT sportrooli kaudu, ja roolil paiknev standardvarustusse kuuluv režiimilüliti võimaldab juhil erinevaid sõidurežiime valida.

Punase käiguskeemiga lühendatud käigukang jääb 911 Carrera T jaoks eksklusiivseks omaduseks. Dekoratiivelemendid armatuurlaual ja ustel on mustad, nagu ka ukseavamisaasad. Uus lisa on T siseruumipakett, mis loob veel sportlikuma ilme kontrastvärvide abil – Racing Yellow, Guards Red või GT Silver.

Neid värve saab kasutada visuaalsete aktsentide lisamiseks erinevatel reisijateruumi komponentidel nagu turvavööd, 911 logo peatugedel, ukseavamisaasadel või Sport-Tex istmete keskosadel.

This slideshow requires JavaScript.

TÄIUSTATUD KAALU JA VÕIMSUSE SUHE

Kuuesilindriline kolmeliitrine ja kahe turboülelaaduriga lamamootor pakub 272 kW (370 hj) võimsust ja maksimaalset pöördemomenti 450 Nm pööretevahemikus 1 750-5 000 p/min.

Kaalu ja võimsuse suhet on parandatud – see on nüüd 3,85 kg/hj, mis kindlustab parema sooritusvõime ja tundlikuma sõidudünaamika.

Tänu lühemate ülekannetega käsikäigukastile ja mehaanilisele diferentsiaalilukule kiirendab 911 Carrera T 0-100 km/h 4,5 sekundiga – 0,1 sekundit kiiremini kui 911 Carrera Coupé. 200 km/h-ni jõuab mudel kõigest 15,1 sekundiga.

Porsche topeltsiduriga käigukast Doppelkupplung (PDK) on Carrera T jaoks samuti valikulise lisana saadaval, võimaldades kiirendada 100 km/h-ni 4,2 sekundiga ja 200 km/h-ni 14,5 sekundiga. Mõlema käigukasti puhul on tippkiirus üle 290 km/h.

911 Carrera T: Kombineeritud kütusekulu 9,5–8,5 l/100 km, CO2 emissioonid 215-193 g/km

Allikas ja meedia: Porsche

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.