Teisipäev, 16. aprill 2024
Santander Consumer Finance uuris välja, millistest automarkidest unistavad Põhjamaade inimesed. Selgub, et riigiti on automargid erinevad. Näiteks soomlased unistavad kõige rohkem Volvost. Huvitav fakt, et autoga seotud unelmad võivad saada ka tõeks: küsitletud vastasid üksmeelselt, et jaksavad oma ihaldatud autot ka osta.

Muuhulgas autode täisrendiga tegelev rahvusvaheline fnantsettevõte Santander Consumer Finance reastas 80 nooblit automarki ja palus kõigil vastajatel koostada neist oma unistuste pingerida.

Internetiküsitlus pälvis hea vastukaja ning andis eeskujuliku valimi. Kõigis Põhjamaades oli vastajaid vähemalt 1000 riigi kohta, Soomes andis vastuse küsimustele 1022 inimest.

SOOMLASTELE VOLVO, ROOTSLASTELE TESLA

Santanderi küsitlusest selgub, et soomlased ja norralased unistavad kõige enam Volvost. Taanlased ihalevad Audit ja rootslased Teslat.

Need tulemused on üllatavad, sest eeldatav tulemus olnuks – rootslased tahavad ainult Volvot (peakorter Rootsis, rahvapärimus), norralased Teslat (nad on ju Tesla-maa!), soomlased võiksid aga hoopis Mercedesest lugu pidada – Uusikaupunki tehases nimelt toodetakse M-B märgiga autosid…

Uuringust tuleb välja, et autod, millest unistatakse, on Põhjamaa ostjatele ka taskukohased. Võrreldes Volvo ja Tesla hindu, tuleb tunnistada, et soomlased on mõistusega olendid – Tesla Model S raha eest saab korraliku XC90 T8 hübriidajamiga kähkusõidumaasturi, ja pisut raha jääb ülegi.

Soomlaste meelest on kolm kõige ihaldusväärsemat automarki Volvo, Audi, ja Mercedes-Benz. Seega kajastub n-ö kodumaine autotootja ka meie põhjanaabrite unistustes. Tesla osas on soomlased vaoshoitumad – see on alles viiendal kohal, BMW järel.

VOLVO ON SOLIIDSETE HÄRRADE JA PROUADE AUTO

Soome naiste ja meeste autoeelistused on veidi erinevad: naised tõstsid esikohale Audi, mehed Volvo. Audi tegi puhta töö ka alla 35-aastaste unelmates. Nooremate seas aitasid Audi esikohale Helsingi ja Uudenmaa noored.

Volvo kõige suurem unistajaskond elab Lääne- ja Lõuna-Soomes ning nende vanus küündib üle 56 eluaasta. Pole ka imestada – nemad mäletavad veel aegu, kui Volvo tuli otse Rootsist ning sellele sõidukile väärilist konkurentsi võis pakkuda ehk vaid Saab… või siis Lada, mis oli odav osta ja kulukas pidada.

VOLVO ON KODUMAAL LIIGA OMA?

Ka rootsi prouad seadsid Volvo oma unistuste autoks number üks. Tesla sai naistelt parajalt lakki ning oli piirkondi Rootsis, kus Tesla võiks üldse olemata olla. Ja kui nüüd vaadata Tesla üldist tulemust Rootsis, näeme, et kõik pole veel emamaal kadunud – Tesal on võtnud Volvolt ülinapi võidu.

Tesla aitasid võidule Stockholmis elavad rootslased, kes ööl ja päeval sellest autost unistavad. Miks, kes seda teab. Võimalik, et vastus peitud Volvo igapäevasuses – kui sul on miski alati käeulatuses, ei märka sa selle puudumist enne, kui seda enam ei ole…

Allikas: Santander, Kauppalehti

KOMMENTEERI SIIN