Reede, 21. juuni 2024
Rohkem kui 400 hobujõudu, vaid 5,5 sekundiga sajani ning kõigest 2,1 -liitrine kütusekulu – maailma võimsaim Volvo on sündinud. Hübriidajamiga Volvo XC90 T8 Twin Engine Polestar tõmbab vereringe kõrgetel tuuridel käima kõigil, kelle jaoks kiirus ja sooritusvõime on elu mõte.

Volvo XC90 T8 Twin Engine mudel sai äsja uue põlvkonna sooritusseadistuse, Polestar Performance Optimisation muudab maailma kõige võimsama ja puhtama linnamaasturi veel kiiremaks ja sellega sõidu veelgi meeldivamaks. Alates 14. juunist on Volvo XC90 T8 Twin Engine Polestar Performance Optimisation seadistus kõigile soovijatele kättesaadav**.

Volvo XC 90 Polestar 1

Polestari seadistus kasvatab võimsuse 421 hobujõule ning 680 Nm-le*, pakkudes kiirendust nullist sajani kõigest 5,5 sekundiga, ja seda jätkuvalt esmaklassilise 2,1 l/100 km kütusetarbimise ja 43-kilomeetrise elektrilise sõiduulatusega.

Uue põlvkonna Polestari seadistus ei optimeeri mitte ainult mootori tööd, vaid tervet ülekannet viies võtmevaldkonnas. Parandades gaasipedaali reaktsiooni, käiguvahetuse ajastust, kiirust ja täpsust koos üldise mootorivõimsusega, saavutab XC90 T8 sõidetavusel täiesti uue taseme.

“Kõigest nädal pärast S90 ja V90 seadistuse esitlemist liigume edasi, demonstreerides meie seadistust põnevale ja tehniliselt kõrgetasemelisele XC90 T8 Twin Engine’ile. See annab oma XC90-st uuel tasemel sõidumõnu soovivatele klientidele kättesaadava ja atraktiivse sooritusvõime taseme tõstmise võimaluse,” ütles Polestari üldjuht Niels Möller.

Üks uue seadistuse põhifunktsioone on käigu hoidmise võimalus, mis hoiab kurve läbides suure külgsuunas mõjuva gravitatsioonijõu oludes valitud käigu sees. See hoiab kurvi läbimise ajal ära soovimatud käiguvahetused, mis võiksid auto tasakaalust välja viia. See pakub juhile aktiivse sõidu ajal paremat reaktsiooni ja kontrolli.

Valitsev neljakordne Skandinaavia Touring-autode sarja STCC meister ja Polestari Cyan Racingu võidusõitja Thed Björk osales samuti seadistuse väljatöötamisel: “Mul on võidusõitja ja arendusega tegeleva autojuhina olnud imeline töötada XC90 juures samasuguse tehnoloogia ja filosoofiaga nagu oma S60 võidusõiduauto puhul.”

“Kuigi XC90 sugune linnamaastur võib meie tavapärasest töömaterjalist kaugel olla, on seadistamise olemus täpselt sama. See on orienteeritud sõidumõnu ja kasutatava võimsuse loomisele, mille me minu meelest kindlasti saavutasime,” ütles Thed Björk, kes sõidab 2016. aasta FIA World Touring Car Championshipil Drive-E tehnoloogiaga Volvo S60 Polestar TC1-ga.

Kõik Polestar Performance Optimisationi seadistusega kaasnevad muudatused on kooskõlas kütusekulu, hoolduseintervallide ja emissioonikinnitustega ning Volvo garantii jääb kehtima.

Polestar Volvo T8

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Muidugi näitab see Volvo meile ainult tagatulesid, muidugi! Elu, mis seni on tundunud ebaõiglasena – tahaks kiiremaid ringe ja tuule vihinat kõrvus, aga kütsi eest väga maksta ei tahaks – läheb päev-päevalt paremaks.

Peaaegu pool tuhat hobust rauas, väänet nii mitu, et number võtab silmad ruutu – ja ainult!!!! 2,1 liitrit kütusekulu? Eeh. See meeletu, innovatsioonist pulbitsev maailm! Lahe, Volvo!

* 334 hj + 87 hj ja 440 + 240 Nm, kombineeritult 421 hj ja 680 Nm
** Ühendriikide turul alates oktoobrist 2016

Allikas ja meedia: Volvo

 

KOMMENTEERI SIIN