Pühapäev, 19. mai 2024
Eelseisev nädalavahetus tõotab autospordihuvilistele pikki päevi ja vähemalt ühte unetut ööd. 16.-18.juunini auto24ringil sõidetav Hankook Baltic 1000 km võistlus pakub pealtvaatajatele tihedat programmi ning kõik kolm võistluspäeva on hommikust õhtuni motorspordiga sisustatud.

Autospordi nädalavahetus saab alguse juba 15. juunil, mil enamik Hankook Baltic 1000 km võistlusel osalevaid masinaid ja meeskondasid peaks Pärnusse kohale jõudma. Samal päeval läbivad kõik võistlusmasinad tehnilise komisjoni ning toimuvad ka esimesed vabatreeningud. Alates 16. juuni hommikust on auto24ring avatud erinevate klasside võistlejatele vabatrennideks ning toimuvad ka esimesed võistlussõidud klassidele Mini ziedas ja Youngtimers.

Mini ziedas on klass, kus osalevad nii kogenud, kui ka alles algajad sõitjad. See sari on atraktiivne, sest selle osavõtutasu on soodne, tehnilised tingimused ei ole väga karmid, kuid sellegipoolest saab võistelda väga kõrgel tasemel.

„Me võistleme esimest korda Pärnu ringrajal – tavaliselt tuleb meie klassis rajale 20-30 võistlejat, kuid on olnud ka kordi, kui see arv on olnud 75,“ sõnas Leedu võistlussarja Mini ziedas korraldaja Remigijus Venys enne eesootavat võistlust.

Teine klass, mida neljapäeval Pärnus sõitmas näeb, on Youngtimers. Selles klassis saab osaleda masinatega, mis on läinud tootmisesse enne 1.jaanuari 1990. Näiteks on selle klassi raames rajale tulemas BMW M3 (E30), Ford Sierra, Honda Civic jpt. Masinad on mootorikubatuuri järgi jagatud kahte klassi: mootorid alla ja üle 2-liitri.

„Sellist klassi nagu Youngtimers on sellisele võistlusele vaja. Need on masinad, mis valitsesid maailma ringradasid 20. aastat tagasi ning see annab pealtvaatajatele unikaalse võimaluse võrrelda ajaloolisi ja tänapäeva võistlusmasinaid,“ sõnas Hankook Baltic 1000 km korraldaja Darius Grinbergas.

Nädalavahetus saab tõsise avapaugu reedel

Reede hommikul kell 10:00 sõidavad võistlusnädalavahetuse teised sõidud Mini ziedas ja Youngtimers klassides osalejad, peale mida on rada kuni keskpäevani broneeritud 1000 km kestvussõidu osalejatele.

Pärast peamise võistlusklassi vabatrenne näitavad Eesti tehnikatudengid pealtvaatajatele elektrivormelit ning teevad sellega auto24ringil ka mõned demoringid.

14:00 alustavad krossikardid. See on Soomest alguse saanud klass, milles võisteldakse bagidel. Seega saavad kohaletulnud pealtvaatajad lisaks ringrajasõitudele näha ka rallikrossi võistlust. Peale krossikartide võistlust on rada taas 1000 km kestvussõidu võistlejate päralt ning kell 15:00 algab nende kvalifikatsioon.

Alates kella 16:00st on auto24ringil mürisemas Mannergute Mõõduvõtt. See on haarav ja lõbus võistlus, kus osaletakse masinatel, mis maksavad alla 700€. Selle klassi võistlejate eesmärk pole mitte kiiresti sõita vaid publiku tähelepanu püüda, kas siis eriliselt disainitud masinaga või mõne muu trikiga.

Võistlust ei võida see, kes pärast neljatunnist sõitu esimesena finišijoone ületab vaid see, kes on kõige rohkem panustanud võitu määravatesse teguritesse ning kel on kõige originaalsem võistlusauto.

Laupäev on kestvussõidu päev

Laupäev on vaid Baltic 1000 km kestvussõidu võistlejate päralt ning enne, kui autod stardivad ligi kaheksa tunnisele võistlusele, on kõigil soovijail võimalik nende masinatega lähemalt tutvuda alates 11:30. Täpselt laupäeva südapäeval saavad võistlejad stardi ning kokku tuleb neil 1000 kilomeetri läbimiseks läbida 313 võistlusraja ringi.

Nädalvahetus auhinnad Hankook

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Mis oleks autospordihullu nädalavahetus 12-tunnise vaikusevõidusõiduta? 16.-17. juuni öösel sõidavad võidu särtsukad Nissan Leafid. Kui nüüd ajakava vaadata, siis eriti magada polegi aega. Hotellid jäävad seekord klientideta, magamiskott kaasa ja Audrusse, auto24ringi tribüünidele elama!

Allikas ja meedia: Baltic 1000 km Race

Nissan LEAF toob 16. juunil auto24ringile tosinaks tunniks vaikuse

KOMMENTEERI SIIN