Võimalus jääda igal pool ühendatuks on aegamisi kasvanud, samamoodi nagu paljude harjumus olla igal ajal kättesaadav või saada igal ajal kätte neid, keda tarvis. Viimase paari aastaga on äratundmatuseni muutunud ka maailm ning töökorraldus.
Isegi kõige tagurlikumad ettevõtted on oma vajadused ümber hinnanud ning võimaldavad paljudele kodust töötamist. Ja positiivsed tagajärjed on käes – töötajad on rõõmsamad, sest ei pea aega liiklemisele kulutama ning võivad tööd planeerida sobivamale ajale. Liiklus on vähenenud ning mõõtmistulemused mitmetes suurlinnades on näidanud, et õhk pole aastakümneid nii puhas olnud. Veelgi enam, uuenduslikumad tööandjad on tänu produktiivsematele töötajatele edukamad kui varem.
Samas pole kõigil mugav koju täissuuruses kontorinurka tekitada. Siinkohal tulevad appi kompaktsed, kaasaskantavad monitorid, mida saab soovi korral ka näiteks kontorinurga lisamonitorina kasutada. Ja kui töö tehtud, on neid mugav kaasa võtta ja näiteks sõpradele külla minna, või teel olles töötada. Produktiivsus ja meelelahutus igal pool, kus soovid!
Ja kuigi esmapilgul võib tunduda, et tahvelarvutid pakuvad samu võimalusi ja rohkematki, siis kaasaskantav monitor on tänu vananeva protsessoritehnoloogia ja operatsioonisüsteemi puudumisele palju tulevikukindlam investeering. Valisime välja kolm uuemat kaasaskantavat monitori ning kirjutame, millistele kasutajatele midagi sobida võiks.
Varba vette kastmiseks – AOC I1601P
15,6-tollise diagonaaliga monitoril on Full HD resolutsiooni ja 60 Hz värskendussagedusega IPS-paneel, mis pakub laia, 170-kraadist vaatenurka. See kaalub vaid 800 grammi, võimaldab nii portree- kui maastikurežiimis kasutamist ja on tänu mugavale, aluseks volditavale kaitsvale kattele väga mugav ka igale poole kaasa võtta. I1601P on ühe kaabliga ühendatav, suutes pildisignaali vastu võtta nii USB-C kui USB-A kaudu.
Kõik see tähendab, et esimeseks universaalseks kaasaskantavaks monitoriks sobib I1601P suurepäraselt. Sea kuhu tahes üles mobiilne, minimalistliku disainiga töö- või meelelahutusjaam või hoopis täienda oma olemasolevat ja jaga töö ning meedia mitme ekraani vahele. Soovitatav jaehind on 239 EUR.
Sama hind, veidi erinev sisu – Philips 16B1P3302
Väga sarnast tehnilist võimekust ja kasutusvõimalusi pakub täpselt sama hinna eest 15,6-tolline Philips 16B1P3302. Ekraan on samuti Full HD resolutsiooniga IPS-paneel, kuid siin on värskendussagedus 75 Hz ning vaatenurk samuti 170 kraadi. Reageerimiskiirus on 1 ms võrra parem (4 vs 5).
Ka disain on pisut erinev – monitor on külge ehitatud 90 kraadi ulatuses klapitava jalaga, kus peituvad ka USB-C ja kõrvaklappide ühenduspesad. Kaasa tuleb paindlik kahekordse võrkkattega USB-C ja USB-A otstega ühenduskaabel. Sarnaselt AOC I1601P-le saab ka Philipsil sisse lülitada silmi säästva LowBlue-režiimi. Monitor kaalub vaid 1 kg.
Veelgi rohkem võimalusi – AOC 16T2
Mis aga saab, kui võtta mõlema eelmise monitori tugevaimad küljed ja neile veelgi võimalusi lisada? 319 EUR soovitusliku jaehinnaga 16T2 just seda teeb, avardades vabadust veelgi.
Samuti 15,6-tolline Full HD resolutsiooniga monitor lisab valemisse muuhulgas veel kaks ühevatist kõlarit, sisseehitatud 8000 mAh aku ja mis peamine – kümnepunktilise puutetundlikkuse. Ka ühenduvusvõimalusi on rohkem – Micro-HDMI ja kaks USB-C-d, millest saab nii pilti edastada kui teisi seadmeid laadida.
16T2 saab ka VESA-kinnitusega mugavalt ja kiiresti seinale kinnitada, nutikat mitmeosalist ekraanikatet saab aga sarnaselt I1602P omale mitmel viisil jalaks sättida. 16T2 on vaid 9 mm paksune ning kaalub 1,2 kg.
Kokkuvõtteks
Mis iganes valik langetada, kõiki kolme nimetatud monitori saab kasutada nii sülearvuti või telefoni ekraanilaiendajana kontorist väljas töötades, peamise meelelahutus- või tööekraanina, serverimonitorina, iseteenindusjaama kuvarina… Võimalused on piiritud ning üha kergemaks muutuvad kaasaskantavad monitorid teevad nende teostamise aina lihtsamaks.
Fotod: AOC/Philips