Teisipäev, 23. aprill 2024
24. märtsil andsime oma lugejatele peamurdmist. Mängus “Arva ära, mis auto on pildil” tuli ära tunda kümme automudelit; ja mitte lihtsalt, tahtsime teada ka aastakäiku. Nüüd on aeg üle vaadata tulemused ja kuulutada välja auhindade võitjad. 

Accelerista saab tänavu viieaastaseks ja kuna peo pidamine ei tule praegusel ajal kõne allagi, siis otsustasime, et tähistame tähtpäeva pikalt ja põnevalt koos lugejatega, muuhulgas andes teile aeg-ajalt pureda mõne vahva pähkli.

24. märtsil otsisime välja 10 autopilti, kus oleks peal mõni kindlale mudelile iseloomulik detail või nurk, ja lasime arvata nii mudelinime kui põlvkonda (väljalaskeaastat). 

Lubasime, et loosime õigesti vastanute vahel väikesi auhindu – just said valmis meie toredad univormid ja oleks tore kui mõni nutikas lugeja Accelerista-logoga T-särki sobival momendil kannaks 😛

Mäng sai üle võlli keeruline!

Ühtekokku püüdis õigeid mudeleid ära arvata 378 vastajat. Neist ainult 1 (üks!) suutis 100% täkkesse panna ja seda tuleb pidada erakordseks, sest isegi meie toimetuse kogenumad autoasjatundjad panid puusse. 

Süüdlasel on alati nimi, selle mängu puhul Ylle Tampere. Ylle on läbi aastate pildistanud autosid, ja tänu sellele ka kursis pisidetaiide ja eri vaatenurkadega. Ta ise ütleb, et äraarvamismängud ja igasugused viktoriinid on ta nõrkus. Ühesõnaga, suure kogemusega jäljesegaja, kes ei jäta vahele ühtegi võimalust ise kaasa mängida. 

Ylle valis meie mängu 10 pilti, mida ta pidas iseenesestmõistetavalt äratuntavaks. Eriti nendele, kes meie lehel on kõik need aastad truult lugemas käinud. 

Aga võta näpust, ainult üks vastaja, kes arvas õigesti kõik pildid. Kas on autod tänapäeval tõesti liiga sarnased või oleks pidanud panema valikvastused? Eks edaspidi oleme selles osas targemad: tulevad valikvastused ning suured selged pildid. 

Anname välja rohkem auhindu

Meil on üks võitja: Heiki Vassar. Kõik vastused täkkesse ning auhind selle ainukordse tulemuse eest vääriline – meie must pusa ja punane T-särk sinna juurde. Aitäh Heiki, et päeva päästsid!

Ja siis on meil 377 vastajat, kes said peaaaegu pihta. Kõigi vahel, kes jätsid meile oma e-maili, loosisime 2 T-särki. Fortuuna langetas otsuse: auhinna saavad Andres Kaev ja Alar Tsengov. Üksikasjad räägime omavahel läbi. 

Ja õiged vastused ka!

Lõpuks kõige olulisem: õiged vastused. Kümme pilti, kümme autot, millest üks – väikeseeria rotster Ginetta G4, Ford 105E mootoriga autokene, oli kõige suurem pähkel. 

1. Honda Civic, 2015

Hondat pakuti palju, aga lisaks Civicule ka CR-V-d. Populaarsete vastuste seast leiab ka Toyota Priuse, Škoda ja Mazda.

2. Audi Q3, 2015

Palju pakuti Škodat, Volkswagenit, Nissan Qashqaid. Pilt on tehtud 2015. aastal Tallinnas, ja pildid olnud Q3 oli tol ja järgnevatel aastatel populaarne Audi müügiartikkel.

3. Kia Sorento 2015

Kia Sorento praegu müügisaalides olevast põlvkonnast kirjutas Uku Tampere haarava proovisõiduloo. Sel suvel on Euroopasse oodata täiesti uut Sorentot. 

Vastajad pakkusid nii Sorentot kui ka Toyota Land Cruiserit ja RAV4, Audi Q7 ja Ford S Maxi, samuti Sportage’i, mis on Kia müüduim mudel siinmail läbi aegade.

4. Mitsubishi L200 pikap, 2015

Pildil on Mitsubishi L200 pikap, millega ronisime maastikul ja mõõtsime kruusateid Jõgevamaal. Mitsu L200-le lisaks pakkusid lugejad Nissan Navarat, Toyota Hiluxi kastikat, ka Isuzut. Tõsi see on, et kastikas on kastikas, ja üks igavesti tore sõiduvahend!

5. Nissan e-NV200, 2014

Huvitav, et nii lihtne küsimus nii palju peamurdmist valmistas. Ylle kirjutas pikemalt Whatcaris. Pildid on tehtud Oslos. Lugejad pakkusid lisaks ka Toyotat, Citroeni, Peugeot’d. Berlingo, Partner, tõesti!? 

6. Porsche Panamera 2015

Sellele küsimusele oskasid (peaaegu) kõik ilmeksimatult vastuse anda. Porsche! Mudeliga läks natuke nii-naa, pakuti nii Panamerat, Cayenne’i, Macan’i kui 911. Ühesõnaga, Porsche! Lugu, kuidas Ylle Panameradega kolme riiki väisas, saab lugeda siit.

7. Maserati Ghibli, 2015

Lugu ilmus 2015. aastal Argo Verk’i sulest Whatcaris. Ylle oli fotograafi rollis. Pildil on Ghibli, mis peaks praegu olema pea muutumatuna müügil. Mine sa tea. Maserati, aegumatu bränd!

Lugejad pakkusid lisaks Maserati mitmetele mudelitele Teslat, Aston-Martinit, Jaguari, Fiat’i (no peaaegu, eks!) ja Alfa-Romeod (ka peaaegu…)

8. Ginetta G4, hobiauto, aasta teadmata

Ginetta G4 puhul täpset aastaarvu kirja panna on suhteliselt keeruline – see võis olla “20. sajand”, aga ka 1982 või lihtsalt “80ndad”. Õnnelikud olid need, kes auto ära tundsid.

Enamus vastas “ma näen ainult koonust”, Ginetta tundis ära 4 mängijat, mudeli 1. Pakuti ka Jaguari, Cobrat, ja Mazda MX5 ja MX3. 

9. Mitsubishi L200 pikap, 2015

See küsimus oli vastajate segadusseajamiseks. Pildil oli seesama L200 pikap mis ülal tüdrukutega kastis. Mõni saigi “tillikale” pihta, palju pakuti ka Elroni porgandit (tõsi, pildil see ju on!) ning Nissanit, Toyotat.. Põnevamaks pakkumiseks tuleb pidada siiski eraldi mudelitäpsustuseta “Mercedes-Benz”. Kas G või M, jäi saladuseks.

10. Opel Vivaro, 2015

See oli lihtne. Nimetati Opel Vivarot ja selle sõsarmudeleid. Juhiti tähelepanu, et buss on kehvasti pakitud, tõsi on, pilt on tehtud meie eurotripil aastal 2015, ja enamuse ajast nägi buss välja nagu seapesa… Loo leiab siit.

Mängu kaanepilt: Subaru WRX STI, 2014

Paljud arvasid ära ka mängu kaanepildi. Jah, pildil oli meid viis aastat truult teeninud Sinine, Subaru WRX STI – maailma kõige ägedam perespordiauto. Pildil Accelerista peatoimetaja Veli V. Rajasaar, kes aastal 2015 STI-ga kokkusõitu Audru rinkal harjutamas käis ja siis veel filmitudeng oli.

audru24ring

Fotod: Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN