Teisipäev, 16. juuli 2024
Paistab, et tilluke elektriline “linnaauto” on varsti nagu linnamaastur – kui tootjal seda valikus pole, on ta eikeegi.

iEV Motors on Taani tootja, kes samuti oma tillukese (elektri)mopeedautoga linnaliikluses ilma tegema soovib hakata. Kuid sellel on üks ainulaadne omadus – see “pooldub” kaasreisija autosse laskmiseks:

iEV Z teleskoopšassii pikeneb kas reisija või lisakauba mahutamiseks ning seda saab juhtida telefonirakenduse või spetsiaalse kaardi abil. Tavamudeli sõiduulatus on 100 km ja tippkiirus 45 km/h, pakutakse ka mudelit Z+, mis pakub 160 km ja 80 km/h. Mõlema versiooni laadimisaeg on 3 tundi, hinnad algavad 5850 € juurest.

See pole esimene kord, kui teleskoopšassii mõttega mängitakse – juba 1955. aastal pakkus Ameerika Ühendriikide firma Whattoff muutunud seadusandluse tõttu mitmetele masinatele säärast ümberehitust. Kaasaegsetest ideeautodest võib aga välja tuua näiteks Renault Morphoze ja Audi Skysphere.

Meedia: iEV, Whattoff, Renault, Audi

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN