Esmaspäev, 17. juuni 2024
Möödunud aasta oktoobris kirjutasime, et uue põlvkonna Porsche Cayman ja Boxster saavad suure tõenäosusega olema elektrilised. Nüüd on asi ametlik!

Eelmises artiklis rääkisime, et ideeautos Mission R kasutatav platvorm on elektriautode mõttes uus lähenemine ning selle kohta võib põhimõtteliselt öelda “keskmootoriga” – tegelikkuses keskakupakiga, sest see paikneb juhi selja taga seal, kus muidu oleks antud mudelite mootor.

Tavaliselt paikneb akupakk lamedalt elektriauto šassii all, moodustades selle põranda ning tihti täites ka kandva elemendi rolli. Selline “akurula” aga seab piirangud sellele, kui madalal juht istub ning kui maadligi ja voolujooneliseks auto teha saab. Tagakeskmootoriga auto tunnetuse ja sõiduemotsiooni säilitamiseks tuleb asjale läheneda teistmoodi.

Porsche Mission R

Porsche tegevjuht Oliver Blume kinnitas eelmisel nädalal, et just seda teed läheb uus 718 ehk Caymani-Boxsteri põlvkond, mis saab tõenäoliselt ka nelikveolise versiooni. 718, kusjuures, on alles mõned aastad tagasi külge poogitud turundusnimi, mis viitab kuulsale 50ndatel ja 60ndatel ilma teinud Porsche võidusõiduautole.

Millal täpselt uus 718 saabub, pole teada: Blume sõnul hiljemalt kümnendi keskpaigaks. Blume lubab, et autodes säilib eelkäijate hing ja võlu ning see on läbi ja lõhki Porsche, mitte konkurentide järgi tehtud toode.

718 saab olema Porsche kolmas täiselektriline mudel Taycani ja varsti debüteeriva Macan EV järel. Arvestades, et Taycan müüs eelmisel aastal paremini kui 911 (mis olevat Taycani loomisel eeskujuks), pole elektrifitseerimine Porschel üldse halvasti alanud.

Uudiseid on ka 911 kohta – lähiajal tuleb valikusse ka hübriidversioon, mis saab Blume sõnul olema sooritusvõime poolest üks tipmisi 911 valikuid. Samas lubab Blume, et sisepõlemismootoriga 911 saab osta ka pärast 2030. aastat – just seetõttu Porsche nii jõuliselt sünteetilistesse kütustesse panustabki. Mis, kusjuures, on kontserni hierarhias madalamal asuva Audi arvates tupiktee…

Fotod: Porsche

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN