Esmaspäev, 20. mai 2024
Sel nädalavahetusel avati Jaapani autode hooaeg nii Eestis kui Lätis. Arēna Rīga parklas kogunesid laupäeva hommikul Japfest Riga 2024 kokkutulekule sajad läikimalöödud “japsid” Lätist, Eestist ja Leedust. Riias aset leidnud sündmuse korraldaja on jdm.lv.

Kuigi lühend “JDM” tähendab spetsiifiliselt Jaapani siseturu jaoks loodud autot, lubati väravatest sisse muidugi kõik Jaapani autod. Paljud autohuvilised üle maailma omavad neid võimsuse, varustuse, inseneritöö, ainulaadse disaini ja auto kultusliku staatuse tõttu.

Jdm.lv eesmärk on ühendada Balti riikide mõttekaaslased – need, keda huvitavad Jaapani autod, nende ehitus ja tehnilised omadused, aga ka Jaapani kultuur ja motosport. Jaapani autode ja varuosade kuulutused on leitavad ka Facebooki grupist Baltic JDM Market.

Festivalil osalemine toimus eelregistreerimise alusel, osalejate valikut hindas korraldaja. Autod osalesid ka konkursil, kus valiti näiteks VIP auto, JDM Poster Car, madalaim sõiduk ning publiku lemmik. Tulemused avaldatakse ürituse kodulehel.

Fotod: Gerli Ramler

KOMMENTEERI SIIN