Kolmapäev, 24. juuli 2024
Jaapani väikeste linnaluukpärade – nagu Honda Jazz, Toyota Yaris ja Mazda 2 – saabumine tähistas autoajaloos uue peatüki algust. Neid väikeseid, kuid üllatavalt mahukaid ja ökonoomseid linnasõidukeid, mis pakkusid rohkelt varustust soodsa hinnaga, vajasid väga paljud.

Oma juhilubade tegemise ajal õppisin sõitma Yarisega. Toona oli see diiselmootori ja manuaalkäigukastiga auto, mille spidomeeter ei olnud otse juhi silme ees, vaid armatuurlaua keskel, mis tegi selle jälgimise keeruliseks ja nõudis harjumist, eriti algajale juhile.

Vaatamata sellele meeldis mulle juba siis selle kompaktsus ja parkimismugavus. Yaris oli lihtne ja nobe – need kaks sõna iseloomustasid seda autot suurepäraselt. Siiski jäid pärast seda kogemust järgnevad Yarise mudelid proovimata, kuni jõudsin tänapäevani.

Toyota Yaris 2024, Vladimir Niinimäki

Yarise populaarsust meie kandis on raske mitte märgata – neid näeb linnapildis väga palju, olgu kasutajateks noored ja asjalikud töömesilased, väiksed pered, vanaemad ja vanaisad või suured rendifirmad nagu Bolt või CityBee. Uuendatud Yaris on loodud seda edulugu jätkama. Tal on selleks hea “baas” – tema varustus.

Toyota Yaris 2024, Vladimir Niinimäki

Läinud on ajad, mil linnasõidukil piisas populaarsuse saavutamiseks ökonoomsusest ja madalast hinnast: järk-järgult on need autod hakanud pakkuma üha rohkem võimalusi. Nii ka Yaris – roolisoojendus, istmesoojendused, korralik helisüsteem, kohanduv püsikiirushoidik ja palju muud. Autos on kõik, mida võib vaja minna kaasaegses linnakeskkonnas, ja võib-olla isegi rohkem.

Toyota Yaris 2024, Vladimir Niinimäki

On huvitav märkida, et sellise lähenemisega võib tunduda, et ainus tegelik valik on kere tüüp. Kuigi Yaris on odavam kui RAV4, ei ole 27 000 eurot väikese auto eest just tilluke summa (sarnase märkuse tegin Hyundai i20 kohta), kuid tõsiselt – kui pole vajadust sagedasti tsementi suvilasse vedada või kolme kaasreisijat transportida, siis miks valida suurem auto?

Toyota Yaris 2024, Vladimir Niinimäki

Läbisin selle Yarisega tuhat kilomeetrit, testides seda nii maanteel, linnas kui ka maapiirkondades. Koos kolme täiskasvanud reisijaga näitas auto end igas olukorras vääriliselt, lõpetades reisi Tallinna tagasi jõudes kütusekulu näitajaga 4,3 liitrit sajale. Ja reisi lõpus jäin mõtlema, mis teeb autost hea auto.

Toyota Yaris 2024, Vladimir Niinimäki

Tundub, et peaaegu iga kaasaegne Euroopas müüdav auto võib olla hea. Raske on nimetada täiesti kehva või vastupidi, parimat autot. Ja mis on huvitav – auto kohta arvamuse kujundamine jääb isikule, kes jagab oma subjektiivset vaadet. Sageli ei pruugi auto konkreetsele inimesele sobida. Või vastupidi, see võib olla tema parim valik. Minu jaoks on Yaris hea auto, kuid tean kindlalt mõnda inimest, kes sellest mööda vaataksid. Kuid see ei tee autot halvemaks.

Toyota Yaris 2024, Vladimir Niinimäki

Yaris sai minu edetabelis kõrge skoori, 50 punkti, tõugates väikeautode arvestuses Clio esikohalt. Vääriline tulemus suurepärasele autole.

Toyota Yaris 2024, Vladimir Niinimäki

Fotod: Vladimir Niinimäki

blank

Endine kooliõpetaja, IT-ettevõtja ja autoentusiast. Armastab kõike, mis liigub, aga itaallastele on südames eriline koht. Unistus - teha ümbermaailmareis!

KOMMENTEERI SIIN