Teisipäev, 16. juuli 2024
Kui uskuda kuuldusi, on Toyota beebiootel. Oodatud ja planeeritud pisike maailmakodanik peaks näojoontelt meenutama uut Yarist, on oma olemuselt aga krossover.  Uustulnukas tundub olevat just see, mis täiuslikust õnnest tänasel päeval natuke puudu on.

Pisi-krossover näibki olevat Toyota mudelirivist puudu. C-HR väiksem sõsar oleks otsene konkurent Nissan Juke’ile ja Renault Capturile.

Tegemist pole ilmselgelt niisama tühja jutuga, sest Auto Expressi artikkel toetub Toyota Euroopa asepresidendi Matt Harrisoni intervjuule.

Kinnitust sai, et Toyota plaanib oma linnamaasturite mudelirivi laiendada just väiksemas B-segmendis, mis globaalselt jõudsalt kasvab ning kus konkureerimiseks C-HR ei ole piisav.

B-segmendi krossoverid on Eestiski kenasti kanda kinnitanud ehkki mudelitest pole seni ühelgi peale Renault Capturi uute sõiduautode müügitabeli esikümnesse asja olnud. Toyota Yarisel põhinev krossover oleks asjade loogiline käik ja võidaks kiiresti ostjate südameid seal, kus Jaapani autotootja neljarattalisi nagunii armastatakse.

Uue Toyota Yarisega samal TNGA-B platvormil põhinev väikene kõikjalsõitja on juba saanud õnnistuse Toyota Jaapani peakontorilt. Esmaesitlust võiks oodata tänavuse aasta teises pooles, müügi algus jääks 2021. aastasse.

Auto Express avaldas ka beebi-krossoveri võimaliku väljanägemise kohta renderdatud pildid ning oletused tehniliste andmete kohta.

Yarise platvormikaaslasena oleks seni veel nimetu pisikrossover mõned millimeetrid Yarisest pikem, ent veidi pikema teljevahega ning umbes 40 mm kõrgem.

Ikka selleks, et pakkuda kõrgemat isteasendit ja veidi rohkem ruumi tagaistmel (kuigi uue Yarise tagaistmel on muide ruumi niigi päris muljetavaldavalt).

Tõenäoliselt oleks kasutusel ka sama 1.5 l bensiinimootoriga hübriidajam, mis võimaldab linnas koguni kuni 80% sõite teha elektriliselt.

Võimalik on ka traditsiooniline 1,5 l bensiinimootor kas CVT- või käsikäigukastiga, ent Euroopas oleks beebikrossover saadaval esialgu vaid esisillaveolisena.

Kaanepilt: m.otosia.com/Yarise krossoveri kontseptmudel

blank

Lena on autonduses kogenud tegija. Ta ise ütleb, et tema nõrkuseks on kiired ja vihased sõidukid. Acceleristas on Lena üks meie kibedamatest testisõitjatest ning ühtlasi tugev turundusstrateeg.

KOMMENTEERI SIIN