Esmaspäev, 20. mai 2024
Porsche 911 jõuab ulatusliku arendustöö ning katsetamise järel hübriidajastusse – hübriidajamiga 911 digitaalne maailma esmaesitlus toimub juba 28. mail.

“Esimest korda meie legendi 61-aastases ajaloos paigaldame tänavaliikluse jaoks mõeldud 911-le hübriidajami. See uuenduslik hübriidajam teeb 911 veelgi suutlikumaks,” ütles 911 ja 718 mudelkonna direktor Frank Moser.

Porsche 911 hübriid

„Me ei jätnud arendustöödel midagi juhuse hoolde ning katsetasime uut 911 kõikvõimalikes tingimustes üle kogu maailma. Käredast külmast kuni lõõskava palavuseni, nagu katsesõitude viimasel etapil Dubais. Olgu see jõuülekande suur koormus mäekurude keerukates oludes või seisa-sõida-liiklus suurlinna keskkonnas – uus 911 sai ka kõige raskemate proovikividega mängeldes hakkama. Kokku läbisid meie insenerid ja katsesõitjad arendustööde käigus üle viie miljoni kilomeetri.”

Nürburgringil 8,7 sekundit eelkäijast kiirem

Nürburgringi Nordschleifel katsetamine ja häälestamine on 911 arendustööde käigus olnud alati erilise tähtsusega. Suutlikkuskatsetel läbis Porsche brändi saadik Jörg Bergmeister ringraja ajaga 7.16,934 – see on 8,7 sekundit kiiremini kui eelmise mudeli vastava versiooniga. Katseauto oli varustatud tavaliste tänavasõidurehvide, aeropaketi ja fikseeritud tagatiivaga – viimane on juba mitu põlvkonda lisana saadaval ning tekitab suurematel kiirustel rohkem aerodünaamilist surujõudu.

Porsche 911 hübriid

“Uus 911 on rajal oluliselt kiiremaks muutunud,“ ütles Bergmeister. “Haardumine on parem, võimsust märkimisväärselt rohkem ning hübriidajami vahetu reaktsioon on suur eelis.”

Uue Porsche 911 maailma esmaesitlust näidatakse otseülekandena 28. mail Eesti aja järgi kell 16:00 Porsche Newsroomis ning Porsche YouTube’i ja LinkedIni kanalil. Hiljem on see soovi korral ka järelevaadatav.

Porsche 911 hübriid

Meedia: Porsche

KOMMENTEERI SIIN