Reede, 12. aprill 2024
Autofirma Shelby American ja vanasõidukite restaureerimisettevõte Classic Restorations on ühendanud jõud, et toota 10 erilist Shelby Cobrat.

Diamond Editioni nime kandev eriseeria võetakse ette, et tähistada Shelby 60ndat aastapäeva. Mis sobiks selleks paremini kui legendaarse Shelby Cobra ajakohane restomod?

Shelby Cobra 427
Originaali on nimetatud “kõige ikoonilisemaks sportautoks läbi aegade”.

Töö on alles varases staadiumis, kuid valminud on esimene süsinikkiust katmik, mis kaalub vaid 40 kg! Kandmik saab olema vaid sellele mudelile omane, et mahutada nii moodsam mootor ja käigukast kui ka veermik.

Shelby Cobra Diamond Edition

Mootoriks saab Fordi modulaarmootorite seeriast pärinev viieliitrine V8 nimega Coyote, mida on näiteks 2011. aastast alates kasutatud Mustangi GT mudelitel. VMP mehaanilise kompressori toel pakub see 800 hj, mida on enam kui piisavalt, et jätkata kuulsa Cobra lesestaja pärandit.

Coyote on paaritatud kuuekäigulise T56 Magnum käsikastiga, jõud jõuab maha loomulikult läbi tagarataste. Uue Cobra pidama saamiseks kasutatakse nii ees kui taga Wilwoodi kuuekolvilisi ketaspidureid, veermiku osas veel palju teada pole, kuid eraldi on välja toodud “sõltumatu tagavedrustus”. Tõenäoliselt tähendab see MacPhersonit, mitte topeltõõtsharke – viimase puhul oleks see muidu kindlasti ära mainitud.

Shelby Cobra Diamond Edition

Classic Restorationsi asutaja Jason Engel sõnas, et Carroll Shelby õpetas talle läbi uuenduste ja kire parimat tulemust taga ajama. “Carrolli unistus oli alati võtta suurim ja võimsaim võimalik mootor ja panna see kergeimasse, parima võimaliku juhitavusega autosse ning on au, et oleme selle eesmärgi saavutanud.”

Auto hinda ja viimast tsitaati vaadates jääb loomulikult õhku küsimus, miks ei võetud Coyote asemel siis samasse mootoriperekonda kuuluvat ning Mustangi erimudelitel kasutatud veelgi paremat 5,2-liitrist Voodood, mis muuhulgas kasutab lameda ristlõikega väntvõlli? Kuid see on vaid nokkimine.

Kõik 10 eksemplari tehakse käsitööna ning nende valmimise ja klientideni jõudmise aeg pole teada, küll aga on kinnitatud, et Diamond Edition paraku tänavalegaalseks ei saa. Kahju!

Shelby Cobra Diamond Edition

Fotod: Shelby America/Classic Restorations

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN