Kolmapäev, 22. mai 2024
Gordon Murray Automotive, mis arendab üht hetke lootustandvaimat superautot, McLaren F1 vaimset järeltulijat T.50, sai eelmisel nädalal täiendust. T.50 ning võidusõiduks mõeldud T.50s arendustööga ühineb ka kogenud Šoti võidusõidulegend Dario Franchitti.

Loe T.50 kohta lähemalt siin – võtmesõnadeks on muuhulgas Cosworthi V12, 12 100 RPM, 650 hj, käsikast, 986 kg ja aktiivne aero.

Franchitti on muuhulgas kuulsa Indianapolis 500 võidusõidu kolmekordne võitja. Gordon Murray lubab, et Franchitti käe all saab T.50 lihvitud kõige juhikesksemaks superautoks üldse. Lisaks toodab GMA seeria dokumentaalvideoid, kus Franchitti tutvustab detailselt T.50 arendustööd – sarja intro on nähtav siin.

Gordon Murray ja Dario Franchitti

“Ma olen aastaid olnud Dario sõber ning imetleja ja mul on suur rõõm, et ta lõpuks meiega ühineb. Tema abiga saab T.50 olema kõige juhikesksem ja kaasahaaravam superauto läbi aegade. Tema sõiduoskus rajal ei vaja tutvustamist, kuid tema huvi tänavaautode vastu on märkimisväärne – võidusõitja puhul on see ebatavaline,” ütles Murray.

“Dario saab olema võtmetähtsusega kõigi tulevikus tehtavate tooteotsuste juures, et Gordon Murray Automotive jõuaks maailmakaardile. Lisaks rakendame ka tema suurepärast saatejuhioskust, et uue videoseeria käigus anda kõigile huvilistele detailne ülevaade T.50 ja T.50s arendustööst ning tootmisest,” lubab Murray.

Dario Franchitti sõnul on uskumatu selles projektis osaleda. “T.50 saab olema hämmastav auto – superauto, mis on loodud ilma ühegi kompromissita. Lisaks on Gordoniga koos töötamine unistuse täitumine – töötada koos ning õppida legendilt, keda olen alati nii inseneri kui sõbrana imetlenud. Ma ei suuda oodata tema suurepärase meeskonnaga töö alustamist ja kogu protsessi maailmaga jagamist.”

T.50 avalikustati augustis ning esimesed kliendid saavad oma autod kätte aastal 2022. Neid toodetakse ainult 100 eksemplari, hiljuti avalikustatud võidusõidufookusega T.50s toodetakse vaid 25 tükki ning nende tootmine algab aastal 2023.

Foto: Gordon Murray Automotive

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN