Kolmapäev, 22. mai 2024
Prantsusmaa parlamendis on arutlusel eelnõu, mille sisuks on niigi Euroopa kõrgeima heitmepõhise automaksu kahekordistamine.

Valitsused üle maailma tegelevad aktiivselt meetmete kehtestamisega, et vähendada sisepõlemismootoritest tulenevaid heitmeid. Eestis pakutakse elektriautodele ostutoetust. Hiina valitsus on investeerinud üle 25 miljardi euro, et elektriautode arengut kiirendada. Californias on aga võetud eesmärgiks sisepõlemismootorid aastaks 2035 kogu täiega keelustada.

Kuigi ka teistes riikides maksustatakse autosid vastavalt nende poolt õhku paisatud heitmetele, ei ole need maksud kusagil mujal nii kõrged kui Prantsusmaal. Belgias ja Itaalias on maksimaalne taks näiteks 2500 eurot, Prantsusmaal aga ühe auto kohta hetkel kuni 20 000 eurot.

Seadusemuudatuse alusel maksustataks kõik autod, mille CO2 heitmed kilomeetri kohta on üle 225 g. Järgmisel aastal oleks maksu suuruseks 40 000, 2022. aastal aga juba 50 000 eurot või pool auto hinnast.

See võib tähendada halbu uudiseid pea kõikidele luksusautode tootjatele – täie rauaga maksustataks näiteks Lamborghini Urus ja Aventador, Porsche 911 mudelirivi ja 718 Spyder, Ferrari 812 ja Portofino, Mercedese AMG mudelirivi ja G-klass, Rolls-Royce Cullinan ja Ghost jpt.

Sellised otsused sunnivad autotootjaid jõuliselt minema elektri- ja hübriidajamite teed. Esimest täiselektrilist AMG-d on oodata juba järgmisel aastal, Porsche eesmärk on aastaks 2025 müüa elektri- ja hübriidajamiga autosid rohkem kui sisepõlemismootoriga.

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

1 kommentaar

KOMMENTEERI SIIN