Esmaspäev, 15. aprill 2024
Täna hommikul tõmmati Tallinna Lennujaamas kate Nissani täiselektriliselt krossoverilt Nissan Ariya. Tegu on siiski veel prototüübiga, proovisõiduautod jõuavad meieni 2022 alguses.

Ariya on Nissani esindajate sõnul püüd ühendada omavahel kolme auto isikupära – praktilisus ja ruumikus Qashqailt, säästlikkus ja särts Leafilt, sportlikkus GT-R-ilt. Viimane tundub punnitatud? Aga kes teab – Ariya tippmudel saab pea 400 hobust ja nelikveo, veermik ja veojõu jaotamine on saanud mõjutusi Nissani kogemustest erinevate GT-R-i põlvkondadega.

Ariyalt leiab ka uusi kujunduselemente, mis on Nissani “taassünnist” kantud – uus (taustavalgusega) logo, langev kupeelik katusejoon, läbiv nn. “vööjoon” ümber auto, mille osaks on ka kriipsjas tagatuli… Ka piltidel nähtav värvkate on (hetkel) saadaval vaid uudismudelile.

Sõitjateruum on ruumikas, nupud on haptilised (elik kui auto ei tööta, pole nuppe näha ja pinnad on siledad), ekraanid ei karju silma… See on põhimõte, mille ka teised autotootjad üle võiksid võtta – sõiduki ekraanid ei pea olema kodukino mõõtu, Ariya saab hakkama kahe 12,3-tollisega, lisaks esiklaasinäidik, et pilku teelt pöörama ei peaks.

Ruumikus on Ariya üks põhilisi müügiargumente – keskkonsool on elektriliselt libistatav, tänu puuduvale kardaanitunnelile on põrand pea sile. Kui juhiiste tagumisse asendisse lükata, jääb tagaistujale ikka küllaga jalaruumi – langevast katusejoonest tulenevalt aga on pisut kannatanud pearuum. Pagasiruum mahutab 415-450 l (nelikveolisel Ariyal on pagasiruumi põhi ilmselgetel põhjustel pisut kõrgemal).

Nüüd aga tegelikult see olulisim – hind ja sõiduulatus. Akupakke pakutakse kahe mahtuvusega – 63 ning 87 kWh. Sõiduulatuseks lubatakse WLTP kohaselt kuni 500 km.

Hinnad jäävad olenevalt veoskeemist, akupakist ja lisavarustusest 40-midagi ja 65 000€ vahele. Esimesed proovisõiduautod peaksid kohal olema jaanuariks 2022.

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN