Reede, 12. aprill 2024
Mupo menetluse ja piirkonnatöö osakonna juhataja Triin Uudeväli on hariduselt meteoroloog ning et igapäevatöös oleks vaheldust, teeb ta uueks nädalaks oma ilmaennustusi. Kuna need on läinud siiani pea 100%liselt täppi, avaldab ta uue prognoosi igal reedel.

triin uudeväli

Täkkesseminev ilmaennustus on kullahinnaga asi, seda eriti liiklejate jaoks. Triin Uudeväli, Mupo menetluse- ja piirkonnatöö osakonna juhataja ei lase oma ilma prognoosimise oskustel rooste minna vaid annab edaspidi igal reedel oma ülevaate tulevase nädala ilmast.

Eesti ilm on nagu Kinderi üllatusmuna – iial ei tea, mis sealt välja koorub ja pikalt ette ennustades ei tea iial, mis tegelikult tuleb.

Hetkel näitab veebruari lõpp meile kõike, millega siin laiuskraadil harjunud oleme – lund, lörtsi, vihma, udu ning tuult. Liiklejatel tuleb varuda aega, et selles segadikus kohaneda.

Suur kõrgrõhkkonna kese, mis end sellel nädalal meie ja Soome kohale sättis ning ida poolt krõbedat külma tõi, surutakse edela- ja lääne poolt tuleva võimsa madalrõhkkonna poolt itta ning alates pühapäevast muutub ilm oluliselt mahedamaks. Nädalavahetusel jõuab kohale lumesadu ning saartel ei ole välistatud ka vihm ja jäide.

Algselt jääb külmafoon täpselt üle Peipsi järve ida poole, puhub edela- ja lõunatuul ning temperatuur on nulli ümber, kuid nädala teises pooles võib tulla juba viis plusskraadi.

24. veebruar, Vabariigi aastapäev on suhteliselt mahe ja sademetega, enamasti sajavad need alla vihma ja ka lörtsina. Seega on teeolud uuel nädalal keerulised. Tuule ja soojaga kahaneb lumikate jõudsalt.

Üks üllatusmuna-taoline pisut kevadisem nädal ei too veel kevadet. Märtsikuus võib tulla veel külma ja lund, ja talv kestab veel.

Kel katused lumest puhtaks lükkamata, siis enne uut nädalat tuleks see töö kindlasti ära teha: lume raskuse all kannatavad konstruktsioonid ning vaheldumisi sula ja külm ehitavad usinalt suuri purikaid.

Purikad on räästaste küljes kasvanud juba nädalaid: kuigi külm on krõbe, sulatavad päike ja paksu lumikattesse vangistatud soojus piisavalt vett, et jääpurikatel on soodus kasvulava.

Hea uudis on see, et nädalavahetusel saab jälle sõita Tartu maratoni, kuigi ilmastikutingimused ei ole just kõige paremad. Jõudu ja nutikust kõigile maratonil osalejatele õige suusamäärde leidmisel!

Loe siit, miks jääpurikad liiklejaile ohtlikud on

Allikas: Mupo

KOMMENTEERI SIIN