Reede, 24. mai 2024
Autoralli hooaeg saab Eestis alguse 4. juulil kui antakse start Lääne-Virumaal toimuvale 14. Grossi Toidukaubad Viru Rallile. 26. juunil kinnitasid oma osalemise ka valitsevad autoralli maailmameistrid Ott Tänak ja Martin Järveoja, kes võistlevad Hyundai i20 Coupe WRC-ga.

Lõpuks ometi on autospordihuvilistel võimalus päriselt oma lemmikutele kaasa elada: 4. juulil antakse start 14. Viru Rallile, mis suurtoetaja järgi on nimetatudki Grossi Toidukaubad Viru Ralliks. Tänavu on rallil 7 kiiruskatset kogupikkusega 88,40 km. 

Lääne-Virumaal toimuvale mõõduvõtmisele on tulemas tõeline kahurvägi: reedel, 26. juunil kinnitasid Tänak ja Järveoja, et on Hyundai i20 Coupe WRC ralliks valmis pannud. Milline rõõm!

Lisaks arvukatele ekipaažidele Eestist on end võistlusele kirja pannud ka Läti, Leedu ja Soome autosportlased – Soomest osalevad BMW M3-l Tero Pellinen ja Jarmo Mursula. Osalejate täisnimekirja vaata siit.

Andrea Adamol on Eestist ainult head mälestused

Hyundai Motorsport’i direktor Andrea Adamo on Tänaku-Järveoja osalemise suhtes toetav: „Sõltumata sellest, et tänavune WRC hooaeg on endiselt veel pausil, oleme otsustanud alustada testidega, tahame eesootavateks etappideks olla valmis. Grossi Toidukaubad Viru rallil osalemine on kogu tiimi jaoks väga oluline, sest see aitab meil minna tagasi oma tavapärasesse rutiini.”

“Olen seda juba ka varem öelnud, aga mul on Eestist ainult head mälestused, usun, et Oti ja Martini osalemine Viru rallil Hyundai i20 Coupe WRC-ga valmistab rõõmu paljudele rallifännidele,” lisas Hyundai tiimi pealik.

Tänak võistles viimati Virumaa teedel 2013. aastal, kui koos kaardilugeja Martin Järveojaga jäädi toona alla vaid WRC autol sõitnud Georg Grossile ja Raigo Mõlderile.

Ott Tänak ootab huviga Virumaa ralliradadele naasmist

Valitsev maailmameister Ott Tänak ootab Viru Rallit: „Mul on hea meel, et tiim võimaldab meil kodustel teedel võistlusoludes kätt uuesti soojaks sõita. Lõpetasime äsja produktiivse testi Soomes, nüüd on oluline ka ennast võistlusrütmi tagasi saada.”

Tänakule on Virumaa teed olnud alati omamoodi väljakutse: “Just seda on meil hetkel vaja. Karjääri algusaastail veetsin palju aega Kehala rallikompleksis, ja ootan huviga, et saaksin neid teid proovida ka uue põlvkonna WRC masinaga.“

Ralli ajakava leiab siit. Rallipass maksab 15 eurot, hooldusalale tänavu pealtvaatajaid ei lubata.

Kaanepilt Ott Tänaku, Martin Järveoja hiljutistest testisõitudest Soomes

KOMMENTEERI SIIN