Pühapäev, 21. aprill 2024
Üleilmsest pandeemiast tulenevalt on väga paljud autosportlased pidanud närviliselt kodus istuma ja oma oskuseid sõidusimulaatorites lihvima, kuni normaalne võistlusgraafik taastub. Nüüd on esimesed võistlused peetud ning ka esimesed auhinnad võidetud.

Möödunud nädalavahetusel toimus Lätis driftihooaja avavõistlus Latvia Drift season opening 2020. Kuigi tavaliselt käib võistlus kolmes klassis (Street, Pro Am ning PRO), siis sel korral sõideti Street ja Semi Pro klassides.

Semi Pro klassis sõitev Kevin Luige alustas hooaega suurepärase teise kohaga. Tema vastaseks oli lätlane Nikolass Bertāns, kes järgmistel võistlustel sõidab juba PRO klassis ning Kevin temaga enam rinda pistma ei pea.

Kevin ütles, et jäi võistlustega rahule, ja lisab: „Loomulikult oleks võinud paremini minna, aga Nikolass on väga raske vastane ja tehnika erinevus on suur.“

Suurepäraselt läks ka Arti Kannistol, kes tõi samas klassis koju kolmanda koha.

Street ehk tänavalegaalsete autode võistlusklassis oli stardis kuuskümmend võistlejat, neist kaheksa eestlast. Parimad tulemused sõitsid välja Ragnar Viinapuu ja Karel Piiroja, kes said vastavalt 12. ja 13. koha.

Eesti hooaja avamine toimub 04-05.07 Kiltsi lennuväljal, kus toimub üritus Avalaks 2020. Näha saab nii driftitrenne kui ka kiirendusvõistlust. Esimene Eestis peetav driftivõistlus toimub 10-11.07 Kehalas. Mis muud kui omadele pöialt hoidma!

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN