Laupäev, 25. mai 2024
Hyundai tuttuus kähkusõiduriist i30 N sai Eestis külge hinnalipiku. Auto tuleb müügile kahes variandis, 250- ja 275-hobujõulisena ning õnneks vaid käsikastiga. “Lahjema” i30 N hind algab 24 990 eurost. Tootja avalikustas äsja ka reklaamklipi, mida nõrganärvilistele ei soovita, see võib kuumpära-isu juba eos pealt ajada.

Hyundai i30 N on tootja poolt kaua lihvitud kaunikene kuumpära, mis peaks uuriketi reväärile tiristama kõigil neil, kes tahaksid tõsisemalt sõita, aga ei saa seda teha põhjusel, et rahakott hakkab appi karjuma.

Reklaamiagentuuri ideegeneraatoritel on sellest autost ja tulevastest omanikest aga oma nägemus. Olgu paar õrritajat etteruttavalt väikese pildigaleriina lisatud: saage tuttavaks, selline näeb välja mees, kes hakkab sõitma Hyundai i30 N kuumpäraga. Laseksite ta rooli?!

KAKS LUSTIKASTI SEIBIDENI LAHTI

Hyundai laseb oma tutikast i30 N kuumpärast müügile 2 varianti: 2.0 T-GDI 6MT 250 hj ja 2.0 T-GDI 6MT 275 hj Performance Pack – varustuses masina.

“Lahjemas” versioonis Hyundai i30 N paiskab maha korraga 250hj, karmim isend 25 jagu rohkem. Mõlema variandi südametukse annab 2-liitrine 4-silindriline turbomootor, mis käib koos ainult (!) 6-käigulise käsikastiga.

“Lahja” lendab 100 km/h piirini 6,4 sekundiga, 275-hobujõuline N 6,1 sekundiga. Hoopis väikeseks jääb vahe aga kiirusel 80-120 km. Kui 250 hj suudavad välpa hammustada 5,7 sekundi jooksul, siis 25 hobujõudu annavad juurde vaid 0,1 sekundit.

Kuna legaalseid lennuradu on Eestis suhteliselt vähe, võib igaüks omas peas ise mõelda, kas 0,3 sekundit sajani ja murdosa vahet 80-120 km/h on väärt 3000 eurot – vürtsiveski hind algab nimelt 27 990 eurost. Allpool pildil on näha ka jõuallika karakteristikud.

Mõlemas variandis autol on adaptiivvedrustus, mida seab seadistada neljal eri viisil: Eco, Normal, Sport, N ja N Custom. Vastavalt sõiduviisile muutuvad jõuallika reageerimiskiirus gaasivajutusele, stabiilsuskontrolli seaded ja rooliülekande kiirus.

Kangemast kraamist annavad aimu automaatne vahegaas ja imiteeritud mootori hääl. Perfomance Package’iga tulevad kaasa 19-tollised kergveljed koos Pirelli P-Zero rehvidega, suuremad pidurid ja tulipunased pidurisadulad, elektrooniline piiratud libisemisega differ ja vaheklapiga väljalaskesüsteem.

Tõsi, punased pidurisadulad ja süntesaatorist välja võlutud ja salvestatud mootorihääl on ka lahjemal isendil olemas, seega draamat peaks jaguma kogu raha eest. Sealjuures võib draamat saada kuues eri värvikuues, perfoomses sinises sealjuures.

Kabiinis pole detailide pealt kokku hoitud – kõik on eriline, kõik on sport, kõik on N. Ja seda N-i jagub nii, et silme eest kirjuks võtab. Ai, sportistmed on ägedad ja 4,2 või 5-tollist infolustiekraani pakutakse ka peale.

KUKU TALDRIKUSSE (VABANDUST, VANNI) REKLAAMKLIPP

Kui tavapäraselt järgneks ülaltoodud tutvustusele arvustuses piiritundetu plära, kui kõva kõik on, kui äge ja kui lahe ja üldse välismaa teedel on selle autoga väga vinge sõita, aga Eestis ei saa ju, nüüh!, siis reklaamklipp, mille Hyundai i30 N kohta äsja üllitas, paneb endalt küsima, kas me üldse tahame kunagi selle autoga sõita?

Sest lugu on nii, et klipi tegija on ilmselgelt midagi söönud – teisiti lihtsalt ei oska seda ollust, mida meile hea autoreklaami pähe peale määrida tahetakse, nimetada. Mis iganes see on, mida reklaamimees endale sisse laksas, see ei ole legaalne.

Hyundai i30 N klipp alavääristab mehi, kes võiksid selle natuke rohkem päris auto moodi autoga sõita. See alavääristab ühtlasi ka neid mehi, kes rajal ringitamise asemel tahaksid kodus soojas vannis lebada ja head mussi kuulata.

Ja nüüd me paneme selle klipi siia, ja lubame teil seda vaadata ning kommenteerida, kas selle reklaami abil on võimalik kellelegi Hyundai i30 N kuumpära maha müüa? Allpool on veel teinegi (varasem) filmike, mis autost märksa adekvaatsemalt räägib ning mille koos klaasi veega soovitame kindlasti esmanähtule peale võtta.

HYUNDAI REKLAAMFILM VANNIS MULISTAVAST… HOBUSEST?!

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Kisa klipi pärast tõusis üle maailma ning ehkki reklaamiagentuur püüdis selgitada, et nende idee oli stampe murda, on video tänaseks Hyundai ametlikelt lehtedelt eemaldatud.

Vana indiaanlane on aga kaval, tänu internetiavarustele saavad meie lugejat šedöövrit nautida just nii mitu korda kui soovi on.  Pange vann valmis!

HYUNDAI REKLAAMFILM HOBUSELE PEALE VÕTMISEKS

Kel tekkis huvi, mis auto päriselus Hyundai i30 N on, vaatab andmeid siit.

Pildid: tootja

KOMMENTEERI SIIN