Jaanikese oru krossirada leidis lõpuks ometi uue omaniku: oodatult sai selleks Valga vald, mis on paar aastat oodanud, et müüja hinnas alla tuleks. Algselt pea poole miljoni euroga müügis olnud kompleks omandati 240 000 euro eest. Legendaarne motokompleks saab loodetavasti nüüd uue elu.

Valga vald ostis pika kaalumise peale korduvalt maailmameistrivõistluste etappe võõrustanud Valga linnast mitte kaugel asuva Jaanikese motokeskuse 240 000 euroga. Ligi 31 hektaril laiuv kompleks mahutab 30 000 pealtvaatajat.

Suured plaanid, mis ei saanud kunagi teoks

Jaanikese külas asuv 1960ndatel loodud krossirada oli omal ajal üle maailma tuntud. Vahepeal käis kompleks aga käest kätte ja sealne tegevus jäi pikalt soiku.

Eelmistel omanikel olid kompleksiga suured plaanid, sinna loodeti ehitada spaahotellid. Majanduskriisi ajal lükati idee kalevi alla ning vahepeal tunduski, et Jaanikese kaob kauni mälestusena igavikku.

2017. aastast alates proovis eelmine omanik kahel kinnistul veidi enam kui 30 hektaril paiknevat ala koos 712 m2 hoonega, kus muuhulgas paiknesid hostel ja baar, müüa. Valga vald hoidis tehingul silma peal ning oleks olnud seda isegi valmis ostma, aga toona jäi hind kättesaamatuks.

2018. aasta suvel peeti Jaanikese krossirajal üle mitme aja taas maha suurem võistlus ning siis sai selgeks, et head asja niisama raisku lasta oleks patt. Omanik lasi hinna alla, vald ostis, ja nüüd õige töö alles algab.

Vald võib tehingu üle rõõmu tunda, sest müüki vahendanud kinnisvaraettevõtte esindaja sõnul tunti objekti vastu huvi nii Eestist, Lätist, Soomest, Rootsist, Taanist, Itaaliast kui ka Belgiast. Ka Aasiast tuli päringuid.

Kohalik motokogukond rõõmustab

Jaanikese oru krossirajal ise kuus MM-etappi korraldanud ja ühtlasi jutuks olevat müügitehingut vahendanud Colliers Internationali konsultandi Ainar Haavistu sõnul täitus keskuse valla omandusse minemisega kohaliku motokogukonna pikaajaline soov, kompleks heades kätes säilitada.

“Jaanikese motokeskuse puhul on tegemist Valga valla elanikele ja ka laiemale huviliste grupile väga olulise objektiga, millel on väga pikk ja tähendusrikas ajalugu,” selgitas Haavistu.

Jaanikese motokeskus rajati 1960. aastal. Valga Autobaas investeeris Tiit Vähi juhtimisel keskusesse ligi 300 000 rubla kaheksakümnendatel.

Jaanikese keskuses on harjutanud ja võistelnud kogu Eesti paremik ning seda on kasutatud sõjafilmi “1944” stseenide filmimiseks.

Haavistu sõnul on kohal potentsiaali, kuna see asub kohe Läti piiri ääres ning lõunanaabritele on motokross üks olulisemaid rahvusspordialasid.

Saja kilomeetri raadiuses elab pool miljonit inimest ning keskuse külastusrekord on 29 000 pealtvaatajat. Kui krossikeskus kaasajastada, võib siia oodata rohkemgi külastajaid ja ka sportlasi.

“Keskus asub orgude ja mägede vahel ning seda peetakse regiooni üheks parimaks – Jaanikese krossirajal on korraldatud nii Euroopa-, maailma- kui omal ajal ka Nõukogude liidu meistrivõistlusi.”

jaanikese

Tulevik selgub lähiajal

Jaanikeses saab soovi korral korraldada sooloklasside MXGP ja MX2 motokrossi maailmameistrivõistluste etappe.

Lisaks motokrossile saab keskuses korraldada ka autokrosse, ATV-, ekstreemmatkasid, välikontserte ning offroad- ja maastikujalgrataste võistlusi.

Seda, mis Jaanikese oru krossirajast tulevikus saab, peab Valga vald otsustama lähiajal. Motmeka homset päeva suunab töörühm, mis tänavu novembris peab volikogu lauale panema tegevusplaani.

Allikas: Colliers Int, Postimees

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.