Laupäev, 15. juuni 2024
Jaguar Land Rover vähendab järgmise viie aasta jooksul oma tootmisvõimekust 25% ning kirjutab korstnasse ka tootmisse mitte jõudvate uute toodete arendamisele kulunud raha.

Eelmisel nädalal teatati investoritele, et üks sellistest toodetest on sedaani XJ täiselektriline järglane. Kokku läheb tühistatud toodete tõttu kuludesse umbes 1,15 miljardit eurot.

Firma uus tegevjuht Thierry Bollore on tulevikustrateegiat korralikult mudinud. Kuigi XJ järglasele tõmmati kriips peale, püüdleb Jaguar siiski selle poole, et nelja aastaga täiselektriliseks brändiks saada. Land Roverile antakse siiski pisut enam aega.

Lisaks tootmismahtudele langetati ka nö eelarve tasakaalupunkti – senise 600 000 masina asemel peaks Jaguar Land Rover müüma aastas 400 000, et mitte kahjumisse jääda.

Järgneva viie aasta jooksul plaanitakse välja tulla kuue Land Roveri akuautoga ning aastaks 2030 peaks kõik uued Jaguarid ning 60% uutest Land Roveritest olema täiselektrilised.

Kuigi heitmenormide raames püsimine on firmale ennegi keeruline olnud, on otsus elektrile üle minna drastiline samm. Hiina turul oli Jaguaril raskusi juba enne pandeemiat – paistab, et müügiedu tagamiseks pannakse mängu kõik.

Foto: Jaguar

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN