Reede, 14. juuni 2024
Täna hommikul kirjutasime Tšerokiide soovist, et Jeep lõpetaks nende nime kasutamise oma kuulsal mudeliperekonnal. Jeep on nüüdseks viisakalt keeldunud.

Kuigi arutelu kahe osapoole vahel on moel või teisel toimunud juba aastast 2013, tõusis see uuesti jututeemaks eelmisel aastal. Jeep soovis Tšerokiide abiga korraldada oma töötajatele hariva programmi.

Kuigi projekt ei kandnud vilja, esitati taaskord palve Cherokee nime kasutamine kõigil oma toodetel lõpetada. Tšerokii-indiaanlaste ülempealik Chuck Hoskin Jr. leiab, et nende rahvuse nime sellisel viisil kasutamine ei tee neile au, vaid Jeep kasutab lihtsalt indiaanlastega seotud kuvandit kasumi teenimiseks.

Kuigi Hoskin pole oma heakskiitu andnud, on Jeep siiski rahvuse palvest viisakalt keeldunud, leides, et nende toodete nimed on hoolikalt valitud ning Cherokee juhib tähelepanu põlisameeriklaste pärandile, hoides seda au sees.

Tšerokiide pealik pole aga viisakast keeldumisest ülemäära löödud. “Oleme siiski astunud sammu õiges suunas – nii Jeep kui meie oleme avanud ukse ühiskondlikuks diskussiooniks ning pole seda kinni löönud.”

Hoskin lisas: “Probleem ei puuduta ainult Jeepi – põliselanike kultuur on palju enamat kui karikatuursed maskotid või ergutushõiked jalgpalliväljakutel. USA on nüüd sellekohaseks aruteluks avatum ning loodetavasti valmis sellisest kuvandist ja põliselanike kujutamisest edasi liikuma.”

Foto: Jeep

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN