Esmaspäev, 17. juuni 2024
Lastega reisides peab neil autos tegevust olema – seda teab iga lapsevanem. Pakume välja viis lihtsat ekraanivaba tegevust, mis väikeste reisijate aega sisustada aitavad.

Nädalavahetustel ja pühade ajal tuleb ette pikemaid autosõite sugulaste, sõprade, vanavanemate juurde. Sõit võib muutuda põrguteeks, kui lapsed autos tüdinevad ja jonnima hakkavad.

Kõige lihtsam on tänapäeval rahulolematule järeltulijale pista pihku helkiv ekraan, ent see väsitab väikesi silmi ja ei arenda kuigivõrd käelisi oskusi ega ka mitte loovat iseseisvat mõtlemist.

Pika autosõidu üleelamiseks on olemas terve rida nutivabasid alternatiive, mis veel paarkümmend aastat tagasi olid täiesti aktseptaablid aja sisustamise variandid. Mingil põhjusel aga oleme need kõrvale heitnud.

Kui õige prooviks lihtsate vahenditega mõtteärksust ja käelisi tegevusi arendada? Võib juhtuda, et lapsevanem leiab need tegevused endagi jaoks toredad olevat. Allpool pakutud viie tegevusega võib lisaks autoreisile aega sisustada ka lennukis, rongis, bussis või laevas. Ja isegi kodus, kui vaim peale tuleb!

Tegevusraamatud

Neid on igasuguseid, igas mõõdus ja igale vanusele. Raamatupoest või supermarketist leiab mitmesuguseid tegevus-, kleepsu- ja värviraamatuid, mis lastele meeldivad ja nendega tegeldes aeg lausa lendab.

Värviline paber, kleebised, väikesed käärid

Lastele meeldib lõigata ja kleepida. Pika autosõidu ajal saavad lapsed näiteks jõulukaarte meisterdada. Juhul kui käärid tunduvad liialt ohtlikud, saab ka ilma nendeta, kui eelnevalt on natuke eeltööd tehtud. Poest leiab ka ümara otsaga kääre, mis on sobivalt lapse käe mõõdus.

Helmed ja nöör

Väike kotitäis erinevaid pärleid ja helmeid annavad pikaks ajaks tegevust. Sobivad ka rõngakujulised krõbinad, mida nööri otsa lükkida ja ehteid valmistada.

Voolimine

Plastiliin ei pruugi autos ehk kõige parem mõte olla, aga leidub ka mittemäärivaid voolimismaterjale. Alati saab selleks tegevuseks ka ette valmistuda, võttes kaasa kõrgete servadega voolimisaluse. See tegevus pakub väga loovat ajaviidet kõikjal, kus on natuke ruumi oma käsitööasjad laiali laotada.

Nöörimismängud

Lelupoodidest leiab toreda valiku nöörimismänge: väiksematele lastele kujundid, mida saab erimoodi ja erivärvi lõngadega kaunistada, suurematele nuputamismängud, kus harjutada sõlmitsemist.

Kaanepilt: Ylle Tampere. Allikas: voice.fi, puitlelu

KOMMENTEERI SIIN