Neljapäev, 18. juuli 2024
Walesi ülikooli teadlaste uurimustöö kinnitab, et naiste arvates on väärtuslikum mees see, kel istumise all kallis auto. Mehed hindavad naisi kõigepealt ikka välimuse põhjal, autost on neil enamasti täitsa ükskõik.

Mitte, et selles oleks midagi uut või avastamisväärset – me teame seda ju niigi, et ilus naine tõmbab meeste tähelepanu ning isane inimene hinnalise auto roolis mõjub soliidsemalt kui tavalise pereauto roolis. Ometi leidub teadlasi, kes järjekindlalt püüavad üldlevinud arvamust kas tõestada või ümber lükata.

Seekord proovivad uurimustööga kätt Walesi ülikooli psühholoogid. Michael Dunni juhitud töörühm võibki lõpuks kinnitada seda, mida mehed (ja naised!) on kaua teadnud: õrnema soo esindajad hindavad tõepoolest meeste atraktiivsust ja sooritusvõimet nende vara ja staatuse põhjal.

Walesi ülikooli psühholoogia lektor Michael Dunni tehtud uurimistöös paluti 21-40 aastaseid naisi hinnata meeste atraktiivsust fotode põhjal, kus sama mees istub kas Ford Fiesta või Bentley Continentali roolis.

Nagu oligi arvata, kuuenubrilise summa maksva Bentley rooli keeravat meest peeti väärtuslikumaks kui igamehe või -naise Fordi pingil pusserdavat isase moodi inimest. Huvitav oli tõik, et sama mees mõjus küsitletud naistele nagu täitsa uus, sõltuvalt sellest, kas ta istus Continentali või Fiesta roolis.

Ehmatav pealiskaudsus, kas pole? Õnneks ei saa seda üksnes naistele süüks panna, ka mehed annavad naisele esmase hinnangu kiirelt ja süvenemata. Dunn testis mehi sama meetodiga kui naisi, näidates neile fotosid autoroolis istuvatest õrnema soo esindajatest.

Ja mis selgus? Meestel oli enamasti täiesti ükskõik, mis autoga naine sõitis, sest nad hindasid naisi puhtalt nende kena näolapi ja toredate vormide põhjal. Kui ilus naine istus odava auto roolis, ei vähendanud see tema väärtust; kui aga auto oli kallis ja naine selle roolis ehk mitte nii atraktiivne, kaotasid mehed pildil oleva sõitja vastu kiirelt huvi…

Michael Dunn arvates tõestab see, et naised hindavad mehi nende varanduse ja staatuse põhjal, kui taas mehi huvitab peamiselt naiste välimus.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Meie siin jälle oleme suurema uurimistööta jõudnud järeldusele, et lugupeetud psühholoog võiks oma eluga midagi targemat peale hakata kui piltide põhjal teadust teha.

Soovitame tal oma tolmusest auditooriumist õue, päikese kätte astuda ja veidi ringi vaadata. Ennöe, selgub, et auto on tänapäeval üha rohkem vahend punktist A punkti B sõitmiseks ning suur osa inimesi sõidab ammu jalgrattaga… hinda siis või otsusta nende rikkuse üle…

Bentley on kahtlemata hea auto, aga seda on ka Ford Fiesta, lihtsalt sihtrühmad on erinevad – Ken Block ei kima Bentleyga, tal ei tule see mõttessegi! Bentley roolis kahekümne aastane mõjub… täpselt nagu see paistab – nolk on vanemate tagant auto pätsanud ja kujutab endale asju ette.

Kui rääkida sooritusvõime hindamisest, siis enamus naisi vaatab siiski… no mitte Bentley-meest, sest sel on palju raha ja kallis auto, mis teadagi on… mille pikendus? Sõitke parem särtsaka Fiesta ST-ga ja keegi ei kahtlusta teid… noh… sooritamatuses.

Üks teine uuring tõestas hiljaaegu, et suur osa naisi ja mehi ei saa üldse aru, mis auto neist parasjagu mööda vuristab, margist olulisem on auto värv ning selle roolis istuva juhi liikluskultuur – kas laseb üle tee või kihutab üle varvaste?

Kolmas uuring tõdes, et auto mark on tähtis hoopiski selle omanikule – õige valik tõstab enesehinnangut. Kõrgema enesehinnanguga inimene kõnetab ümbritsevaid rohkem kui kühmus ja õnnetu, roostes panniga mööda teed uimav juht.

Neljas uuring… kuulge, võtke meie uuringute alajaotus ette ja lugege end sassi. Nii palju kui on igavlevaid teadlasi, lektoreid, üleharitud presidendiprouasid, on ka uuringuid koos tulemustega. Milles me lubame end ikka ja jälle kahelda ning loodame, et te võtate vaevaks sedasama teha. Samas… ütle mulle oma tähemärk, ja ma ütlen, mis su auto number on…

Loe Emapiduri lustakat lugu Ford Fiestast
Siin on selle loo veel naljakam järg
Ja siin räägib Argo Bentley Continentalist

Allikas: Walesi ülikooli ülevaatematerjal. Kaanepilt: Pixabay. Fotod: Ylle Rajasaar

Vallalised naised on rääkinud: need on kõige seksikamad automargid!

Uuring: mehed ostaksid elektriauto, aga naised on uuendusmeelsemad!

KOMMENTEERI SIIN