Esmaspäev, 17. juuni 2024
Reedel, 9. oktoobril teeb PPA oma Twitteri kontol 24-tunni säutsumaratoni ning varahommikust peale jõuavad jälgijateni põnevamad nopped politsei hädaabinumbrile 112 saabunud kõnedest.
Esimesed säutsud on juba üleval

9. oktoobril kergitab PPA taas korraks politseilinti ja annab huvilistel võimaluse politseinike igapäevasele tööle kaasa elada. Varahommikul poole seitsmest on politseiametnikud tööl, et valmistada ette säutsude noppevalik.

Kui tavapäraselt on 24-tunni kampaaniat tehtud Facebookis, siis seekord postitatakse noppeid hädaabinumbril 112 tehtud kõnedest PPA Twitteri kontole.

Esimesed postitused on juba üleval: näiteks andis varahommikul üks tähelepanelik mööduja teada autost, mis Lasnamäel uksed lahti üksikult seisis ja kus raadio mängis.

Päris tühjaks ei jää ka Facebook, sinna jagatakse mõni põnevam teada. Infot avaldatakse tunnise viivitusega ja suure üldistusastmega, et tagada helistajatele anonüümsus ja turvalisus ning võimalike menetluste käiku mitte eksitada.

PPA on ühismeedias suurepäraselt nähtav, Facebookis on nii üldine konto kui mitmed temaatilised lehed: oma tööst annavad ülevaate kohalikud jaoskonnad, olemas on veebikonstaablid (viimati said oma veebikonstaabli ka pärnakad). 

Eestlased on üldiselt “feissbukirahvas”, Twitteris säutsude jälgimine pole nii populaarne. 9. septembril võib ju korraks oma harjumuspärasest rutiinist välja astuda ja teha PPA lehe lahti – 24 tunni jooksul rullub meile lahti mitte ainult politsei igapäevatöö vaid seegi, kui tublid ollakse märkama ning mis jamasid toimub siin-seal. 

PPA Twitteri konto, kust säutsumaratoni jälgida, asub siin: https://twitter.com/politsei 

Pildid: kuvatõmmised

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN