Laupäev, 25. mai 2024
Võiks arvata, et üleilmne pandeemia on just Hiinat kõige jõulisemalt räsinud. Aga ei – üks Hiina ettevõte kinkis oma töötajatele 4116 autot ning maksab kinni ka kõigi nende registreerimise ja kindlustamisega seotud kulud.

Hiina teraseettevõte Jiangxi West Dajiu Iron & Steel Corporation on viiendat aastat järjest purustanud kõik eesmärgiks seatud kasumid, laskmata koroonapandeemial end takistada. See saavutus on juba ise uudiseväärne, kuid töötajate motiveerimiseks otsustati neile kinkida 2933 Jiangling Ford Territoryt ja 1183 FAW-Volkswagen Magotani.

Ainuüksi autode maksumus on 63 miljonit eurot, aga lisaks otsustas firma katta ka registreerimiskulud ja viie aasta kindlustuse. Kõnealune kasum ei saa seega olla tillukeste killast.

Loomulikult keerutati sündmuse ümber üles ka suur meediakära ning kuigi enamus reaktsioone on olnud positiivsed, arvavad paljud, et rahaline preemia oleks olnud parem. Raske on see teistele meele järele olemine…

Hiina tehas kinkis töötajatele autod

Foto: Jiangxi West Daiju Iron & Steel Corporation

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN