Laupäev, 13. juuli 2024
Circle K tutvustas täna uut teenust, mis võimaldab telefonirakenduse ja auto numbrimärgi alusel maksta. Eesti on sellise lahendusega üks esimesi maailmas – ette jõudis vaid Rootsi.

Idee on lihtne: kui tanklakaamerad suudavad tuvastada auto numbrimärgi näiteks selleks, et maksmata lahkunud juht tuvastada, siis miks ei võiks nad numbrimärki tuvastada hoopis selleks, et maksta?

Telefoni tuleb tirida makserakendus Easy Fuel, luua Circle K kasutajakonto või see olemasolevaga ühendada (nii tulevad kaasa ka kõik kontoga seotud soodustused), lisada rakendusse maksekaart ja autonumber (või mitu) ja ideeliselt ongi valmis. Tankla kaamera tuvastab autonumbri, telefoni asukoha määramine kinnitab, et “autoga seotud” inimene on tõesti autoga tanklas, ja kõik toimib!

Circle K numbrimärgiga makse

Proovisin ka ise järele – rakenduse tirimine ja seadistamine ning kaardi ja autonumbri sidumine võtavad umbes viis minutit. Kui autoga tankuri juurde sõitsin, tuli kohe pärast seisma jäämist teade, et tankimisvalmidus on saavutatud.

Circle K numbrimärgiga makse

Üritusel olid kohal ka tanklaketi esindajad, kellelt tekkinud küsimustele selgitusi sai. Näiteks – mis saab siis, kui oled oma sõbra või naise autonumbri oma rakendusse lisanud ja sõidad temaga koos tanklasse, aga ei taha sel korral automaatselt tasuda?

Circle K numbrimärgiga makse

Sellisel juhul on abi telefoni asukohaseadest – rakendust seadistades tasub valida seadistus, kus äpp saab telefoni asukoha vaid rakendust kasutades, mitte kogu aeg. Siis tuleb ekraanile teavitus, mis maksmiseks kinnitada. Ja isegi kui asukoha määramine on pidevalt sees, saab makse tankuri ekraanilt tühistada ja mõne sobivama meetodi valida.

Mis saab näiteks siis, kui tanklasse sõidavad samas autos kaks inimest, kes mõlemad on selle auto oma rakenduses registreerinud? Kumb maksab?

Sellele on lihtne rohi – iga autonumbri saab siduda vaid ühe rakenduse ja maksevahendiga. Siit tekib loomulikult edasi ka küsimus selle kohta, mis saab näiteks autot müües või pahatahtliku kasutamise korral – lisan näiteks meelega võõra numbri enda konto alla? Mingit kinnitust selle kohta ju auto omanikult ei küsita.

Ka sellise situatsiooni peale on mõeldud – piisab selgitavast telefonikõnest rakenduse abitelefonil ja oma autonumbri saab uuesti “vabaks”.

Neile, kes endale äpi laevad ja konto registreerivad, kehtib soodustus 8 senti liitrilt kuni käesoleva aasta juuni alguseni.

Circle K numbrimärgiga makse

Fotod: autor, Circle K

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN