Teisipäev, 18. juuni 2024
Täna esitles Porsche erimudelit 992 Sport Classic, mis on teine neljast Heritage Design seeria tootest, mida valmistatakse vaid piiratud hulk.

1960ndate ja varaste 70ndate Porsche disainielemente integreeriv 992 Sport Classic ammutab peamiselt inspiratsiooni 1972. aasta mudelist 911 Carrera RS 2,7.

Porsche 992 Sport Classic

Sport Classic sai tavapäraselt vaid 911 Turbo mudelitele mõeldud laiad kerepaneelid ja lisaks RS 2,7 legendaarsest “pardisabast” inspireeritud spoileri. Vaid erimudelile pakutakse Sports Grey metallikvärvitooni koos värvitud topelttriibuga. Uksepolstritelt ja istmetelt leiab kuulsa “Pepita” mustriga kanga, kahetooniline nahkpolsterdus loob välimusega kena kontrasti.

Porsche 992 Sport Classic

Kapoti alt leiab 3,7-liitrise topeltturboga kuuelisindrilise boksermootori, mille 550 hj/405 kW jõuavad maha läbi seitsmekäigulise käsikasti ja ainult tagarataste. Tegu on kõige võimsama hetkel saadaoleva käsikastiga 911-ga.

Mudeli väljalaset on muudetud ning hoolikalt valitud kohtadest on müraisolatsiooni eemaldatud, et pakkuda tavamudelitega võrreldes veelgi emotsioonirikkamat helitausta. Huvitav on ka õhuvõtulahendus – kui tavalised turbomudelid võtavad mootoriõhu tagumiste küljepaneelide kaudu, siis erimudelil tõmbab mootor omale vajaliku õhu spoileri kohal asuvatest avadest.

Porsche 992 Sport Classic

Veermiku koha pealt on vedrustust 10 mm madalamaks lastud, nelikveoliste mudelitega võrreldes on eesmised vedrud pehmemaks tehtud. Standardvarustusse kuuluvat nelikroolimist on kohendatud, Porsche aktiivvedrustus PASM hoolitseb selle eest, et vedrustus kohanduks välkkiirelt hetke oludele. Standardvarustuses on ka keraamilised PCCB pidurid.

Porsche 992 Sport Classic

992 Sport Classicut toodetakse vaid 1250 eksemplari, Eestis algavad hinnad 277 210 eurost. Tellimine algas tänasest, esimesed autod jõuavad Euroopasse käesoleva aasta juulis.

Porsche 992 Sport Classic

Fotod: Porsche

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN