Laupäev, 13. juuli 2024
Eelmisel nädalal toimunud iga-aastasel Toyota Motor Europe (TME) Kenshiki foorumil tutvustas Toyota oma uusimaid arendusi, tulevikuvisiooni ja tehnoloogilist strateegiat, esitles värskeimaid tooteid ja teenuseid ning käimasolevat liikuvuslahenduste pakkujaks muutumist.

Toyota globaalne strateegia on tihedalt seotud oma Euroopa klientide mitmekülgsetele vajadustele vastamisega, mille tarbeks leiab mudelivalikust kõike alates akuelektri- ja vesinikelementautodest kuni tava- ja pistikhübriidideni.

Täiselektriline Toyota bZ linnamaastur

Toyota bZ C-segmendi ideeauto

Uus Toyota ideeauto võimaldab heita pilgu brändi bZ ehk Beyond Zero mudeliperekonna tulevikku. See on üks kuuest uuest e-TNGA platvormile ehitatavast bZ seeria täiselektrilisest autost, mis Euroopa turule tulevad.

Uus ideeauto kuulub Euroopa suurimasse C-segmenti. Täiselektriline bZ kompaktne linnamaastur ilmestab koos uue C-HR-iga Toyota tehnoloogiliselt mitmekülgset lähenemist süsinikuheitmete vähendamisele, vastates samaaegselt klientide vajadustele ja seistes laiendatud tootevalikuga jätkusuutlikkuse eest.

Toyota bZ C-segmendi ideeauto

Toyota bZ linnamaastur loodi Prantsusmaal Toyota Euroopa Disaini- ja Arenduskeskuses. Disain rõhutab auto mitmenäolisi omadusi, pakkudes tänapäeva elektriautolt oodatavat minimalistlikku disaini ja põimides selle tuleviku jätkusuutlikkusega. Ideeauto on heitmevaba ning pakub sõidurõõmu, tehnoloogia värskeimaid saavutusi ja stiilset välimust, kasutades seejuures jätkusuutlikke ja väikese keskkonnamõjuga materjale.

Ideeauto voolujooneline kujustus täiendab selle futuristlikku välimust, võimalikult nurkadesse paigutatud rattad loovad agressiivse hoiaku, nii et ka paigal seistes jääb mulje liikumisest. Lühikesed ülendid ja lennukad nurgad on kooskõlas auto kõrgtehnoloogilise olemusega, lauge ja kitsenev katusejoon vähendab õhutakistust ja loob voolujoonelisema ilme.

Toyota bZ C-segmendi ideeauto

Omanäoline lähenemine jätkub ka kvaliteetsete materjalidega loodud stiilses sõitjateruumis. Disainimeeskond pani rõhku loodussõbralikele lahendustele, näiteks Beyond Zero põhimõtetega suurepäraselt sobivad istmed, mis on tehtud taimsetest ja taaskasutatud materjalidest. Juht ja kaassõitjad saavad autoga ühenduses olla personaalse abilise vahendusel, kes vastab kõikide reisijate käskudele või palvetele, suheldes nii hääle kui valgusmängu kaudu.

Toyota bZ C-segmendi ideeauto

Toyota Beyond Zero ennustab tulevikku, kus süsinikuneutraalsus saavutatakse mitmekülgse tootevaliku abil ja kus kohtab erinevaid alternatiivkütustel toimivaid ja heitmevabasid jõuülekandeid kasutavaid sõidukeid ja tooteid. Toyota kavatseb 2026. aastaks tuua Euroopas turule kuus uut bZ märki kandvat mudelit. Mitmekülgne elektriliste sõidukite valik aitab Toyotat lähemale oma eesmärgile saavutada 2050. aastaks täielik süsinikuneutraalsus.

Fotod: Toyota

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN