Teisipäev, 21. mai 2024
31. detsembril 2020 lõpetas Adobe lõplikult Flashi toetamise – teate küll, see plugin, mis jooksutas lõpmatut hulka kehvasid animatsioone, lolle brauseripõhiseid mängukesi ja veebikasiinosid. Nagu välja tuleb, siis mitte ainult.

Kui meiesuguste tavakasutajate jaoks tähendab see tõenäoliselt vaid seda, et mingi nostalgiahõnguline veebileht ei tööta enam, siis Hiina põhjaosas asuv linn Dalian kaotas veidi enam. Täpsemini raudteevõrgu toimimise.

Flashi programmeerimiskeel ActionScript võimaldas oskajatel teha palju. Isegi YouTube jooksis kuni aastani 2015 Flashi toel! Miks aga terve linn otsustas oma raudteevõrgu toimimise Flashile rajada, jääb senini selgusetuks.

Sel hetkel, kui Adobe tõmbas Flashi “pistikust”, jäi Daliani rongiliiklus 20 tunniks seisma, enne kui insenerid ja tehnikud asja uuesti käima said.

Kuidas nad seda tegid? Loogiline oleks ju töötada selle nimel, et rongiliiklust koordineeriv programm saaks põhinema mõnel moodsamal ja levinumal platvormil? Aga ei!

Selle asemel tõmmati Flashi piraatversioon, mis jätkuvalt töötab. Rongid hakkasid uuesti liikuma, probleem lahendatud – aga kui kauaks?

Miks aga probleemiga varem ei tegeletud? Flashi lõpust teavitati esmakordselt juba kolm aastat tagasi. Dalian ootas aga sõna otseses mõttes viimase sekundini – linn, mille keskraudteejaam oli 80 aastat tagasi Hiina moodsaim. Säh loorberitele puhkama jäämist.

Foto: Dalian Railway

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN