Esmaspäev, 20. mai 2024
Waymo tegevjuht John Krafcik ütles eelmisel nädalal antud intervjuus, et Tesla läheneb isesõitva platvormi loomisele valest otsast.

“Võtta juhiabisüsteem, asuda seda täiustama ja loota, et ühel päeval saab sellest täielikku isejuhtimist suutev platvorm, on ennatlik,” sõnas Krafcik ajakirjale Manager Magazine.

Tesla juhiabisüsteem Autopilot on saanud kõva kriitikat seoses sellega, kuidas seda on turundatud. Pärast režiimi Full Self-Driving lisamist on mitmed kliendid jäänud uskuma, et tegu ongi sellega, mis “paki peal kirjas”. Reaalsuses aga peab juht režiimi kasutades täie tähelepanu juures olema ning vajadusel sõidukilt juhtimise üle võtma.

Sellest hoolimata sõnas Tesla tegevjuht Elon Musk hiljuti, et on veendunud, et saab juba sel aastal mitmes piirkonnas pakkuda täielikku isejuhtimist võimaldavat versiooni Autopilot’ist. Full Self-Driving on hetkel valitud kasutajate käes beetatestimisel.

Krafcik sõnas, et ei näe Teslat isejuhtivate autode rindel konkurendina, kuid tunnistas, et Tesla arendab väga head juhiabisüsteemide paketti.

Google’ile kuuluv Waymo on hetkel üks võtmetegijaid isejuhtivate sõidukite valdkonnas. Hetkel tegutsevad USA-s Phoenixis nende lipu all täiesti isesõitvad taksod. Lisaks käib nii simulatsioonide vahendusel kui päris teedel ka aktiivne arendustöö Waymo Driveri, firma enda isejuhtimist võimaldava süsteemi kallal.

Waymo alustas kohe süsteemiga, mis sihib täielikku autonoomsust – mõte luua süsteem, mis vajab juhi olemasolu rooli taga ning tema pistelist sekkumist, hinnati ebaturvaliseks. Läbimurre saavutati eelmise aasta oktoobris, mil Phoenixi autopargi isejuhtivatest taksodest eemaldati “turvajuhid” täielikult.

Foto: Waymo

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN