Esmaspäev, 27. mai 2024
Kuna inimesed näikse eriolukorra liikumispiirangutele vilistavat ning mänguplatsid ja puhkealad on täis kambakesi koroonatajaid, ei jää linnaisadel üle muud kui sunniga inimesed eraldada. 24. märtsist alates sulgeb Tallinn avalikud mängu- ja spordiväljakud.

Teisipäevast, 24. märtsist piiratakse Tallinnas juurdepääs avalikele mängu- ja spordiväljakutele, et vähendada COVID 19 nakkuse riski avalikus linnaruumis. Piirangu alla lähevad kõik ligi 300 avalikku kogunemiskohta.

Linnapea Mihhail Kõlvart on mures, et inimesed alahindavad viiruse leviku võimalusi ja sellega kaasnevaid tagajärgi ja tõdeb, et mängu- ja spordiväljakute sulgemine on hädavajalik, sest risk neil nakatuda on kõrge:

„Viiruse leviku piiramine sõltub kõigist meist. Praeguses olukorras on kõige kriitilisema tähtsusega vaatamata ilusale ilmale koju jääda ja hoiduda kokkupuutumisest teiste inimeste ja pindadega, mida palju katsutakse.”

Ta soovib mõistvat suhtumist: piirang on ebamugav, aga lapsevanemad võiksid oma laste tervisest hoolida ning neid mitte saata hulgakesi kuskile hängima. 

Terviseameti info põhjal levib COVID 19 viirus piisk-õhknakkusega ja kandub hõlpsasti edasi pindade kaudu. Korvpall ei pruugi olla ohutu mänguvahend kui seda on katsunud nakatunu käed. Samamoodi jääb viirus pidama näiteks kiige või mänguväljaku ronimispuude käetugedele. 

Mängu- ja spordiväljakuid kasutavad paljud inimesed, kuid nende pindade desinfitseerimine ei ole tulemuslik. Lisaks tekib mänguväljakutel otsekontakt laste vahel.

Kõigist viirusega seonduvatest piirangutest Tallinnas loe siit. COVID 19 infotelefon on 1247 ja see vastab 24/7.

Loe siit PERHi arstide üleskutset püsida kodus

Loe siit Tallinna tänavate remontimise kohta

Kaanepilt: Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN