Neljapäev, 18. juuli 2024
Peugeot on üks kolmest maailma vanimast brändist ning ülehomme, 26.09, saab Peugeot 210-aastaseks. Selleks puhuks pandi kokku eriprogramm, kus heidetakse pilk minevikku, olevikku ja tulevikku.

26. septembril 1810 kirjutasid kolm meest alla lepingule, mis pani aluse Peugeot’le. Bränd alustas pipraveskite tootmisest ning liikus edasi metallraamiga kleitide, vihmavarjude, saeterade, tööriistade ja jalgratasteni. Aastal 1889 toodeti aurumootoriga kolmerattaline auto ning aastal 1890 esimene bensiinimootoriga neljarattaline.

Peugeot’ ajalugu on olnud väga värvikirev ning see pooletunnine video võtab kogu loo kiirelt kokku, pakkudes ka ilusaid visuaale ja ülevaateid legendaarseimatest mudelitest. Osana programmist avalikustati ka uus 508 Peugeot Sport Engineered, 360-hobujõuline sportlik pistikhübriid. Vaata lähemalt siin!

Meedia: Peugeot

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN