Neljapäev, 23. mai 2024
Suvehooaeg, mil autoentusiastid oma higi ja vaevaga ehitatud hobiautosid siin-seal ette näidata saavad, on ootamatult kiirelt selleks aastaks oma lõppu leidmas. Kuidas siis seda paremini tähistada kui ühe suure hooaega kokku võtva kogunemisega?

9. augustil kogunesid “jaapanlased” linnahalli juures ning kohal oli sadakond üpris erilist masinat. Sel korral kogunetakse Tabasalu kardirajal, kus on suur plats autode markide ja mudelite järgi jaotamiseks ning huvilised saavad ka rajal sõitmas käia.

Lisaks toimub osalistele mitmeid auhinnalisi võistlusi ja mänge ning kohapeal saab ka Jaapani tänavatoitu. Väravad avatakse kell 12:00, sissepääs autode eksponeerijaile ja pealtvaatajaile on 2€ inimese kohta (lapsed tasuta) ning rajale saab 20€ eest.

Rajasõidud toimuvad 15 minuti kaupa ning terve päeva jooksul – sõiduisu peaks igatahes täis saama. Rajale lastakse korraga kolm autot ning pannakse nad ohutuse mõttes kokku mootorimahu ja võimsuse järgi.

Programmi lõpp on kell 18:00.

Lisainfot ürituse kohta saab siit.

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN