Kolmapäev, 24. juuli 2024
Luuletaja ja muusik EiK paneb iganädalaselt kokku umbes 30-minutilise sõidumuusika playlisti, mida autos olles, rattaga pedaalides, pargis jalutades või ka kodus toimetades kuulata. Iga loo juures on lühike kirjeldus, miks just see pala kuulajat kõnetada võiks. Ava Spotify, vajuta “mängi” nuppu ja naudi!

Täna saab vihmase ilma muusikat! Värskendavaid sabinaid siit ja sealt, mida akna ääres istudes kuulata.

Eelmise sõidumuusika esitusloendi leiab siit: EiK soovitab: Sõidumuusika – aga mitte ainult – 25/2023. Kõik sõidumuusika playlistid leiab siit: KOGU SÕIDUMUUSIKA.

Hector Gachan “Dick Daisey”
Otsa teeb lahti väike lo-fi indie-põks nagu sõõm värsket vihmaõhku pärast kuiva ja kuuma juunikuud. Sydneys ja Sarajevos üles kasvanud ning Šotimaal resideeruv artist, kes teeb megahästi seda rahustavat muusikat, mida paljud oma igapäevategemiste taustale tavatsevad kuulata.

Slowdive “kisses”
Pärast kuut aastat pausi kostab briti shoegaze’i-saurustelt jälle uut muusikat, seekord üllatavalt raadiosõbralikus kuues tavapärasest väheke kiiremini astuva trummimasina ja atmosfäärikate süntesaatoritega – täpselt see, mis praegu moes on. Aga eks kunst käibki tsüklites ja 90ndate stiil paistab noortele jälle kättesaamatu nostalgiana, niisiis on Slowdive’il põhjust veel pikka aega uusi laule välja anda.

Virna Lindt “Once”
Tänane esitusloend kipub muutuma tasapisi mingiks nostalgilise kõlaga alternatiivmuusika-rubriigiks, sellegipoolest ei saa ma praegu mainimata jätta veel ühte ägedat leidu 80ndate Rootsist! Virna Lindt oli üks obskuursemaid ja samas vähetuntumaid nähtuseid tollases new wave’i skenes – segas kokku rootsikeelseid raadiosalvestisi ja rock’n’rolli, sai ühe esimese new waverina märkimisväärselt kuulsaks Jaapanis, tuuritas seal ja siis kadus pildilt. Lugu “Once” ilmus alles hiljuti, 2021. aastal, kui Virna polnud avaldanud muusikat juba pea 40 aastat.

Seb Wildblood, sir Was “give it back”
Need trummid loksuvad nii hästi! Meeldivalt minimalistlik vihmase ilma house. Olen pikalt tahtnud artisti nimega sir Was tutvustada ja nüüd leidsin tema uue koostöö-singliga ka paraja võimaluse, soovitan soojalt mõlema artisti sooloprojekte kuulata, sealt leiab nii mõnegi tõelise pärli!

James Blake “Big Hammer”
James Blake on tagasi uue singliga ja hoiatan kohe ette, et see pole see ilusaid kõrgeid noote laulev Blake, keda võib kohata suuremal osal tema plaaditest, vaid ta natuke tumedam külg, kes armastab produtseerida tümakat klubides mängimiseks. “Big Hammer” on suurepärane lugu, mida asetada DJ-setil üleminekuks kahe pala vahele, aga samas ka mõnusalt ärev rütm, mida vabal ajal ühest kohast teise liikudes kuulata.

Bombay Bicycle Club “ My Big Day”
Perfektne lauluke tuju parandamiseks: need rõhutused 1. ja 3. löögi peal haaravad kaasa ja lihtsalt ei saa muudmoodi, kui tuleb peaga kaasa nõksutada.

Fontaines D.C. “No”
Lõpetuseks üks kaunimaid palasid Iiri post-punk bändi Fontaines D.C. teise albumi pealt.

blank

Eik Erik Sikk (alias EiK) on eesti luuletaja, muusik, lavastaja ja montaažirežissöör. Viimase 8 aasta jooksul on ta avaldanud 6 plaati, neli neist koostöös plaadifirmaga TIKS rekords. Ta on teinud koostööd erinevate kodumaiste autoritega nagu Jarek Kasar, Sander Mölder, Maris Pihlap ja Stig Rästa. Acceleristas on Eik senini töötanud peamiselt just monteerijana, luues klippe koos klientidega nagu TalTech, Transpordiamet ning Toyota. 2022. aastal ilmub ERR-i "Eesti lugude" sarjas tema lavastatud ning monteeritud dokumentaalfilm, mille tiimi kuulus muuhulgas mitu Accelerista ajakirjanikku. Autorina keskendub Eik kultuuri-, keskkonna- ja teadusteemadele.

KOMMENTEERI SIIN