Esmaspäev, 27. mai 2024
Luuletaja ja muusik EiK paneb iganädalaselt kokku umbes 30-minutilise sõidumuusika playlisti, mida autos olles, rattaga pedaalides, pargis jalutades või ka kodus toimetades kuulata. Iga loo juures on lühike kirjeldus, miks just see pala kuulajat kõnetada võiks. Ava Spotify, vajuta “mängi” nuppu ja naudi!

Seekord õõtsume pisut suvisema muusika seltsis, meeldivast tuuleiilist tõelise leitsakuni.

Eelmise korra muusika mängib siin: EiK soovitab: Sõidumuusika – aga mitte ainult – 23/2023. Kogu sõidumuusika leiab siit esitusloendist: KOGU SÕIDUMUUSIKA.

Caetano Veloso “You Don’t Know Me”
Rändame 70ndatesse ja kuulame muusikat, mida tegi tollal Veloso, kes on jätnud oma kodumaa ja maailma kunstiajalukku ääretult mitmekülgse ja sügava jälje. Brasiilia Tropicalismo liikumise üks eredamaid tähti, kes segab oma loomingus klassikalise bossanoova popi ja avangardiga – selle autori diskograafias on nii jõhkralt palju laule, et nende läbikuulamine võtab päevi. Aga juba ainuüksi selle ühe pala kuulamisest saab parajalt tugeva elamuse.

Gram-Of-Fun “Tell Me”
Eesti alt-popfunkneo-soul-tandem võngub uue säravalt suvise looga klassikalise house’i tuultes. Mõnusalt hüplik ja värvikirev pala, millele annavad jumet meeldivalt kuivad hi-hatid, samas piisavalt turvaline, et jõuda rannas ja maakodus taustaks kuulamiseks nii mõnessegi suvemuusika playlisti.

Bobby Oroza, El Michels Affair “Whatcha Know”
Parajalt troopilise kõlaga soul aeglasteks tantsudeks ja õhtuseks õõtsumiseks. Uimane ja unenäoline, nagu peab!

Yussef Dayes, Tom Misch “Rust”
Yussef Dayes oma äratuntavalt püsimatute trummikäikudega, bassivirtuoos Rocco Palladino ja produtsent Tom Misch koos ühe instrumentaalse jämmi peal on tõeline kuld mu kõrvadele. Sama koosseisuga sündis ka Mischi 2020. aasta album “What Kinda Music”, mis oli tõeline plahvatus kaasaegse proge-jazzi vallas, lennates UK edetabelites vahepeal suisa 4. kohale, nüüd on järg jõudnud Dayesi enda esimese sooloplaadini, mida tasub huviga sügisest oodata.

DOPE LEMON “Kimosabè”
Natuke laisalt psühhedeelset kauboimuusikat indie-kurioosumilt nimega DOPE LEMON. Selle artisti muusikalisse keelde on suvine leitsak justkui sisse kirjutatud, isegi kui lugu ilmub keset südatalve, seega on praegu just paras aeg tema plaadid peale panna!

ScubaZ “Blue Cement Factory”
Lõpetuseks sukeldume merepõhja selle peadpööritava downtempo looga müstiliselt Suurbritannia bändilt, mis peale ühtainsat plaati aastal 2001 pole andnud välja sisuliselt mitte midagi, kui välja arvata mõni üksik 3-10-aastaste vahedega ilmunud singel. Juuni alguses ilmus aga uus haruldus, “Blue Cement Factory”, eks näis, mitu aastat tuleb siis järgmise sündi oodata.

blank

Eik Erik Sikk (alias EiK) on eesti luuletaja, muusik, lavastaja ja montaažirežissöör. Viimase 8 aasta jooksul on ta avaldanud 6 plaati, neli neist koostöös plaadifirmaga TIKS rekords. Ta on teinud koostööd erinevate kodumaiste autoritega nagu Jarek Kasar, Sander Mölder, Maris Pihlap ja Stig Rästa. Acceleristas on Eik senini töötanud peamiselt just monteerijana, luues klippe koos klientidega nagu TalTech, Transpordiamet ning Toyota. 2022. aastal ilmub ERR-i "Eesti lugude" sarjas tema lavastatud ning monteeritud dokumentaalfilm, mille tiimi kuulus muuhulgas mitu Accelerista ajakirjanikku. Autorina keskendub Eik kultuuri-, keskkonna- ja teadusteemadele.

KOMMENTEERI SIIN