Esmaspäev, 15. juuli 2024
Autoleht on igal nädalal ilmuv paberväljaanne, mis rattaliste maailmas orienteeruda aitab. Teeme Acceleristas väikese kokkuvõtte nädala olulisematest teemadest.

autoleht

Seekordne Autoleht sõidab kahe Fordiga, mille vanusevahe on üle saja aasta – Ford T ja Ford F-150 Raptor. Lisaks uuritakse, millest räägib teekattemärgistus.

* Proovisõit Eesti vanima autoga. Kui paberimajandus jõutakse korda ajada, on LaitseRallyPargi 1911. aasta Ford T oma esimesel avalikul ülesastumisel 31. mail Tallinnas Vabaduse väljakul Eesti vanim registris olev auto. Tänapäevaselt autojuhilt nõuab T-mudeli juhtimine tugevat keskendumist. Pedaale on küll kolm, kuid sugugi mitte sidur-pidur-gaas. Esimene pedaal (koostöös käsipiduri kangiga) on käiguvahetuseks, keskmine lülitab tagurpidikäigu ja kõige parempoolsem on pidur.

* Ford Raptor ja tagurpidi loogika. Tavaliselt kipub jalg teeolude halvenedes iseenesest gaasipedaalilt kerkima, nii lõhub ju vähem autot ja endal kah mugavam, kuid Raptorile meeldib hoopis kiiruse tõstmine. Ford F-150 Raptoris kohtub Ameerika menupikap sportautoga, viimane mõistagi ei defineeru siinkohal kiire sõiduga asfaldil, vaid maastikul. Raptori paneb liikuma 3,5liitrine kahe turboga bensiinimootor, millel võimsust 456 hobujõudu ja maksimaalne pöördemoment 692 njuutonmeetrit.

* Millest räägib teekattemärgistus? Kas teadsite, miks kasutatakse teedel erinevat värvi ja erineva laiusega jooni või miks katkendjoon on pikemate või lühemate vahedega? Millist infot teekattemärgised meile annavad, selgitab Maanteeameti liikluskorralduse osakonna juhataja Jaan Tarmak.

Lisaks veel:
  • Numbri auto. Škoda Karoq
  • Sõiduproov. Land Rover Discovery mõõdetavad ja mõõtmatud suurused
  • Vastamisi uus ja vana Civic
  • Kasutatud auto. Audi A6 Allroad laguneb igast otsast
  • Portugali MM-ralli: Ogier võitis taas
  • Olulised F1-autod. Kiire ja atraktiivne McLaren MP4-20

 

Autoleht sündis 1999. aasta kevadel kaks korda kuus ilmunud ajalehena. 2002. aastal muutus väljaanne ajakirjaks ja alates 2005. aastast ilmub Autoleht nädalakirjana.

Ajakiri nõustab praeguseid ja tulevasi autoomanikke nende ostuotsustes ja auto pidamisega seonduvates küsimustes, toob lugejateni kuumemad automaailma uudised.

Objektiivselt, arusaadavalt, ilustamata. Autolehe koostööpartneriks on Saksa suurim autoajakiri AUTO BILD, kelle abi kasutatakse seesuguste testilugude tootmisel, mis Eesti tingimustes võimalik ei oleks.

Vaata lugusid ka Autolehe veebist

Allikas ja meedia: Autoleht

KOMMENTEERI SIIN