Esmaspäev, 17. juuni 2024
Sellekevadisel Genfi autonäitusel sai näha tõelist iludust, Giugiaro disainitud täiselektrilist ideeautot Sibylla EV. See on maailmakuulsa disainistuudio värskeim looming, mis tootmisse jõudes tuleb konkureerima olemasolevate ja tulevaste noobelsärtsukatega.

Legendaarne disainistuudio Giugiaro on mõjutanud maailma autodisaini läbi aegade, nende tööde hulka kuuluvad nii DeLorean DMC-12, Maserati Ghibli, Alfa Romeo Brera kui ka esimese põlvkonna Volkswagen Golf – kui nimetada vaid mõnda.

Kõige värskem uudis kuulsate disainerite töölaualt on aga täiselektriline Sibylla EV – tiibadena avanevate uste ja liigutatava klaaskatusega noobelkupee, mida soovi korral saab lihtsalt kohandada kabrioletiks.

Koostöös Hiina energiaettevõttega Envision valminud nelja istekohaga luksuslik elektriauto on oma nime saanud antiikmütoloogiast – mäletatavasti suutis Sibylla tulevikku ette näha. Ühtlasi on see nimi austusavalduseks Giorgetto Giugiaro emale, kelle nimi on Maria Sibilla.

Sõiduki välimus on üsnagi tähelepanuväärne. Sõitjateruumi kohal kaardub piilariteta klaaskatuse ja esiklaasi sümbioos, mis uste avamisel liugleb ettepoole, et sõitjaid reisijateruumi lubada. Pikkust on autol 5 meetrit ja kõrgust kõigest 1,48 meetrit – seega tõeliselt voolujoonelise kujuga.

Rool on inspiratsiooni saanud lennundusest, info- ja meelelahutussüsteemi ekraan laiub kogu armatuurlaua ulatuses. Tagaistmed on tugitoolistiilis ning kummagi istuja ees on oma infolustiväli.

Akude läbimõeldud paigutuse tulemusena on põrand täiesti lame. Kui aga sõitjatel on soov kogeda kabrioleti sõiduelamust, saab katusel lasta alla liuelda ning nautida sooja tuult või tähistaevast.

Jõuallikana on kasutusel kaks elektriajamit, üks ees ja teine taga. Spetsifikatsioonide kohta otsest infot ei ole jagatud, kuid Car Advice andmetel viidatakse 75 kWh akule.

Niisuguste parameetritega aku on kasutusel näiteks Tesla Model S 75D puhul, mille sõiduulatus on 260 miili ehk 418 km. Kui Sibylla EV peaks jõudma tootmisse, on tegu suhteliselt tõsiseltvõetava konkurendiga nooblite elektriautode segmendis.

This slideshow requires JavaScript.

Tõlkis: Lena Murd. Allikas ja meedia: GFG Style

KOMMENTEERI SIIN