Neljapäev, 25. juuli 2024
Noobelautotootja Volvo Cars hakkab oma Belgias Ghenti linnas asuvas tehases tootma uue automargi Lynk & Co sõidukeid, tootmine algab 2019. aasta teises pooles. Lynk & Co on seni esitlenud kahte mudelit: kompaktmaasturit 01 ja -sedaani 02.

Ghenti tehases tootmise alustamine on kahe autotootja tiheda koostöö vili, seni on Lynk & Co uudisbrändi autosid toodetud Hiinas ent plaan, vallutada uusi tarbijaid täiesti teistsugust lähenemist pakkuva automargiga kõikjal maailmas, on olnud Lynk & Co sünnist saati.

Volvo Cars omandas Lynk & Co 30 protsendilise osaluse möödunud aastal. Lynk & Co on aga omakorda Volvo Cars´i omanikettevõtte Zhejiang Geely Holding üsnagi värske automark, mis toodi turule aastal 2015.

EUROOPA ON OOTEL

Pakkudes Lynk & Co tootmiseks oma Ghenti tootmisüksuse, tagab Volvo Cars uuele automargile Euroopas kindla kasvulava ning see võimaldab ühtlasi ettevõtte äritegevust veelgi mitmekülgsemaks muuta.

“Näeme selle uue automargi suurt potentsiaali Euroopa turul ja soovime Lynk & Co marki toetada Volvo oskusteabega tehnoloogia ja tootmise alal,” sõnas Volvo Cars´i president ja tegevjuht Håkan Samuelsson.

Kahe brändi koostöö tootmisel avaldab positiivset mõju Ghenti tootmisüksuse kuludele, tööhõivele ja tootmismahtudele ning aitab saavutada mastaabiefekti seoses Volvo Cars´i ja Lynk & Co. ühise platvormi Compact Modular Architecture (CMA) kasutamisega.

“Meie Ghenti tootmisüksus on üks kõige efektiivsemaid autotehaseid Euroopas ja selles töötavad äärmiselt kõrge kvalifikatsiooniga töötajad,” sõnas Volvo Cars´i tootmise ja logistika valdkonna asepresident Javier Varela.

“Lynk & Co otsus valida Ghenti tehas Belgias oma Euroopa tootmisüksuseks annab kinnitust, et siinne kvaliteedikontroll on tipptasemel. See on osa Volvo globaalsest tootmisstrateegiast.”

ÕITSEAEG JA VALMIVAD VILJAD

Volvo Cars´i ja Lynk & Co vaheline tihenev koostöö langeb ajale, mil ettevõte siseneb globaalse kasvu faasi pärast viimastel aastatel läbiviidud äritegevuse ümberkorraldusi.

Volvo Cars on arendamas modernset laia tegevusvaldkonnaga autotööstusettevõtet, millel on elektrisõidukite üksus, tarkvaralahenduste start-up, uudne autokasutamise lahendus, osalus ettevõttes Lynk & Co ning sõidujagamistehnoloogia-alane ühisettevõte, mis loob sünergiaid Volvo Car Group´i ja Zhejiang Geely Holding kontserni vahel.

Ghent on üks Volvo Cars´i kahest tootmisüksusest Euroopas, selles on Volvo sõidukeid toodetud juba aastast 1965. Praegu annab tehas tööd ligemale 5000 inimesele.

Ghenti tootmisüksuses toodetakse ka Volvo uut kompaktmaasturit XC40, mis pälvis äsjasel Genfi autonäitusel aunimetuse Euroopa Aasta Auto 2018. Ghentis toodetakse ka V40 ja V40 Cross Country luukpäramudeleid, S60 sedaane ning peatselt algab seal ka uue V60 universaali tootmine, mida esmaesitleti tänavu veebruaris.

Volvo Cars omab 30 protsenti, Geely Auto 50 protsenti ja Zhejiang Geely Holding 20 protsenti Lynk & Co aktsiatest.

KOMMENTEERI SIIN