Neljapäev, 18. juuli 2024
Uuringufirma Compare The Market võttis aluseks olulised liiklusnäitajad ja seadis kokku maailma parimate (ehk turvalisimate) juhtidega riikide pingerea. Eesti platseerus tabelis auväärsele neljandale kohale.

Uuringu aluseks olid liiklussurmade suhtarv, kiiruspiirangud, teede kvaliteet, lubatud alkoholijoove, positiivsete sõitmist puudutavate postituste osakaal sotsiaalmeedias ja “liiklusindeks” ehk kogum andmeid liikluses veedetud ajast, ajakuluga rahulolematusest, süsinikdioksiidiheitmete kogusest ja liikluskorraldusest.

Uuringus kasutati 50 riigist kogutud andmeid ja parima tulemuse saavutas Jaapan. Teise koha sai Holland, kus kõrgele tulemusele aitas muuhulgas kaasa teede ülihea kvaliteet. Kolmandalt kohalt leiame Norra, kus liiklussurmade arv aastas on 100 000 elaniku kohta vaid 2.

Neljandale kohale aitas Eestil tõusta suurepärane liiklusindeksi skoor, mis on osalenud riikidest kolmas parim. Siin on esikümme:

Maailma turvalisimad juhid edetabel

Tabeli tagumisest poolest leiab ootuspäraselt näiteks India, aga üllatuslikult ka Ameerika Ühendriigid ja Kanada:

Maailma halvimad juhid edetabel

Andmed: Compare The Market Australia. Fotod: Veli V. Rajasaar, Compare The Market

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN